TETRA Congress’deki kamu güvenliğinin çözümünü Alcatel-Lucent tanıttı

Alcatel-Lucent Kamu Güvenliği Direktörü Timo Bakker, 2 Şubat’ta İstanbul Sheraton Oteli’nde düzenlenen TETRA Congress Turkey etkinliğinde “TETRA Performansı ve Optimizasyonu: Avusturya ve Hollanda’dan En İyi Uygulamalar” konulu bir sunum yaptı. Bakker sunumunda, sağlıklı bir TETRA şebekesinin kesintisiz performans ve yüksek hizmet kalitesi ile tanımlandığını; şebeke arızalarının ve bakım işlemlerinin yanı sıra değişen kullanıcı davranışlarının da şebeke operatörünü zorlayan konular olduğunu söyledi.

Günümüzde, entegre operasyon destek sistemleri, operatörlere gerçek zamanlı şebeke izleme becerisi kazandırarak kesintisiz hizmet sunma imkanı veriyor. Şemsiye alarm yönetimi, düzenlenmiş iş süreçleri ve merkezi envanter yönetimi, modern ve hizmet odaklı bir kurum için olmazsa olmaz ihtiyaçlara dönüşüyor. Şebeke ekipmanına yönelik standart kontroller, acil durum ekibinin işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Öte yandan, kullanıcının kendi kendine kullanabildiği kimi işlevlerle de günlük operasyon yükü hafifliyor.

Bakker, sunumunda, telsiz şebeke performansı yönetim sistemiyle kriz durumlarında şebeke performansının görünürlüğünün artırılabildiğini de ifade etti. Operasyonel yönetim kadrosu, şebeke kapasitesinin ne zaman artırıldığını, şebeke kullanımının ne zaman değiştirildiğini ya da yeni şebeke elemanları eklendiğinde etkisinin ne olacağını görmek istiyor. Pek çok kullanıcı grubu, özellikle kriz anlarında, TETRA kamu güvenliği şebekesinin performansıyla yakından ilgileniyor. Şebeke ve operasyon yönetim merkezi ekipleri, politikacılar, basın, ulusal kamu güvenliği kurulu ve halk, kısa zamanda bilgilendirilmeyi talep ediyor.

Şebekenin sağladığı gerçek zamanlı bilgiyle, operasyonel kullanıcılar, filo haritaları ya da telsiz konuşma grupları üzerinde ayarlamalar yapabiliyorlar. Kullanıcılar, operasyonlar esnasında kapasite kullanımı hakkında bilgi alabiliyorlar. Ayrıca, yeni uygulamalara yönelik trend analizleri de kolayca yapılabiliyor.

Timo Bakker kimdir?
1994 yılından bu yana Alcatel-Lucent firmasında çalışmakta olan Timo Bakker, şirketin Stratejik Sektörler Birimi’nde kamu güvenliği uzmanı olarak hizmet veriyor. Söz konusu pazarda uçtan uca çözüm sağlayıcı olarak büyümek, pazara çıkış modellerini seçmek, temel iş ortaklarıyla temas kurmak ve pazara sunulacak çözümleri belirlemek için gerekli stratejileri tanımlamaktan sorumlu olan Bakker, Alcatel-Lucent’ın özellikle Hollanda’da savunma ve kamu güvenliği alanında büyük müşteriler kazanmasına öncülük etti; TETRA ve kablosuz genişbant alanlarında başarılı projeler yapılmasını sağladı. Bakker, Alcatel-Lucent bünyesinde ürün ve fiyatlandırma müdürlüğünden global pazar liderliğine kadar uzanan başarılı bir kariyer geçmişine sahip bulunuyor.

Yazan 04 Şubat 2011 Cuma. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME