Tibero’ya IBM Power8 desteği geldi

Bulut bilişim, altyapı ve modernizasyon çözümleriyle BT pazarında yüksek performanslı çözümler sunan TmaxSoft’un lider veri tabanı yazılımı Tibero’nun son sürümü artık IBM Power8 donanımını da destekliyor. Tibero 6, beş yıllık bir zaman ölçeğine dayalı olarak, piyasadaki benzerlerine kıyasla %60’a varan oranda maliyet avantajı sunmasıyla da dikkatleri çekiyor.

Orta katman yazılımlar, veri tabanı ve framework yazılım çözümleri konusunda uzman, Koreli öncü kurumsal yazılım şirketi TmaxSoft, yenilikçi veri tabanı yönetim sistemi Tibero’yu güncelledi. Verilerin ve kullanıcı arayüzü ile veri tabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritmaların verimli ve esnek bir şekilde entegrasyonunu kolaylaştırmak için tasarlanan bir veri tabanı olan Tibero 6, veri tabanı yönetimine yardımcı çeşitli araçları da beraberinde getiriyor. Kurumsal işletmelerin temelini oluşturan veri tabanı altyapısını destekleyerek bu ihtiyaçları mükemmel bir şekilde karşılayan Tibero, yüksek performans ve güvenilirlik sunuyor ve ayrıca sistem kaynaklarının son derece ekonomik olarak kullanılmasını sağlıyor.

Tibero 6, mevcut uygulamaları değiştirmeden var olan bir veri tabanını bütünleştirebilen ve böylece maksimum verimlilik sağlayan yenilikçi bir mimariye sahip. Büyük hacimli veri işleme taleplerini karşılamanın yanı sıra, sunduğu güvenlik, performans ve ölçeklenebilirlikle büyük ölçekli işletim ortamları için tasarlanmış olan Tibero 6, halihazırda Oracle gibi diğer veri tabanlarıyla da uyumlu olarak çalışıyordu ve en son sürümle birlikte artık IBM’in Power8 donanımını da destekliyor.

TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, konuyla ilgili olarak “Kurumsal şirketler, veri elde edecekleri kaynakları, veri ömrü döngülerini ve birbirinden farklı ilişkisel veri tabanı yönetimi çözümleri (RDBMS) arasındaki uyumluluk gibi konuları ele alan bir stratejiye ihtiyaç duyuyor. Hızlı ve yenilikçi Büyük Veri yazılımlarının taleplerini karşılamak için geliştirilen ve tüm bu temel ihtiyaçları karşılayan Tibero, söz konusu veri odaklı stratejilerin hayata geçirilmesini hızlandırıyor. IBM Power8 desteğinin de eklenmesiyle birlikte daha da güçlü bir çözüm sunuyoruz” dedi.

 

Yazan 22 Mayıs 2017 Pazartesi. Kategori Güncel, Manşet, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME