Tipeez.com şifresiz yayına başladı

tipeez_logoTürkiye’de çocuklar ve gençler için kendilerini ifade edecekleri ilk sanal dünya, hem öğrenip hem oynayacakları bir oyun merkezi, tüm yaratıcılıklarını kullanarak kendi web sitelerini oluşturabilecekleri dijital bir ortam olan Tipeez.com, kasım ayında yayın hayatına başladı. Alanında önemli bir boşluğu dolduran portal büyük ilgi görerek 20.000’i aşkın kayıtlı üyeye ve aylık 200.000 ziyaretçi sayısına ulaştı.

Tipeez.com çocuk ve gençlerin yapmak istediği her şeyi bir arada bulabilecekleri benzersiz bir sanal platform oluşturuyor. Tipeez.com üyeleri kendi web sitelerini yaratabiliyor, kişisel ajandalarını oluşturabiliyor, birbirinden eğlenceli oyunlar oynayabiliyorlar. Ayrıca arkadaşlarıyla resimlerini, müziklerini ve videolarını paylaşmanın keyfini yaşıyorlar. Tipeez.com üyelerine sanal âlemde gezinme, sosyal aktivitelerden haberdar olma, arkadaşlarıyla sohbet edip,  güncel haberleri okuma olanağı da sağlıyor.

Tipeez.com çocukların ve gençlerin sanal aktivitelerini güvenli ve kolay bir şekilde düzenlemeleri, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında interneti yararlı amaçlar çerçevesinde kullanma bilinci kazanmayı öğretiyor ve destekliyor.

Tipeez.com çocukların ve gençlerin web sitesini kullanırken herhangi bir şekilde zarar görmesini engellemek ve çocukları korumak için özel önlemler alıyor.  Bu nedenle, Tipeez.com’da yüksek seviyeli tarama içeren ve ebeveyne kontrol yetkisi sağlayan ”Word Up!” isimli, kullanıcılara kişisel bilgi açıklamadan veya kaba bir dil kullanmadan, başkalarıyla konuşma özgürlüğü veren patentli bir program kullanılıyor.

Yazan 05 Ocak 2010 Salı. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME