TippingPoint’e yeni bölge müdürü

altug_yavasBilgi teknolojileri (BT) sektöründe 12 yıllık deneyime sahip olan Altuğ Yavaş, TippingPoint Türkiye Teknik Bölge Müdürlüğüne atandı. Bilgi güvenliği başta olmak üzere BT sistem yönetimi alanında uzmanlaşan Yavaş, şirketin Ankara ofisinde görev yapacak.

Altuğ Yavaş, 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede bir süre asistanlık yaptıktan sonra profesyonel iş yaşamına TÜBİTAK UEKAE’de araştırmacı olarak başladı. Milsoft, Gantek, Cybersoft ve Innova gibi firmalarda yazılım mühendisi ve bilgi güvenliği uzmanı olarak hizmet verdi. Kasım 2009’da sistem mühendisi olarak göreve başladığı TippingPoint’te, kısa sürede Türkiye Teknik Bölge Müdürlüğü’ne atandı. CISSP sertifikasına sahip Yavaş, özellikle ISMS, ISO 27001, Güvenlik Denetimi, Beyaz Saldırı, Penetrasyon Testi, Güvenlik Açığı Yönetimi konularında uzmanlaşmış bulunuyor.

TippingPoint, kapsamlı ağ saldırı tespit güvenliği çözümleri (IPS) sunan lider bir firma. Bu çözümler, karmaşık ağ ortamlarının güvenlik ve yasal uyumluluk ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Şirketin ana ürünü TippingPoint IPS-Secured Network ile, ağ altyapısı, uygulamalar ve kritik veriler, tehdit içeren siber saldırılardan korunuyor. TippingPoint’in ağ güvenliğine yönelik 360 derecelik yaklaşımı, işletmelere, kullanıcılar, cihazlar, trafik akışları ve içerik genelinde güvenlik politikalarını uygulama imkanı veriyor. Ayrıca, toplam sahip olma maliyetini azaltmak üzere mevcut altyapıyı korumayı ve iş sürekliliğini sağlamayı mümkün kılıyor. TippingPoint, DV Labs aracılığıyla, -30 güne kadar sanal yamalar ve piyasadaki en hızlı (80 mikrosaniyenin altında) ASIC tabanlı saldırı tespit çözümlerini üretiyor.

Yazan 23 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Kariyer, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME