Toshiba Ultra HD (UHD) TV serisi

65L9363_front_screen2_norefl2010 yılında küçük boyutlugözlüksüz 3D UHD televizyonların Japonya’da satışa sunulmasından sonra, yeni UHD televizyon serisi Toshiba’nın ikinci nesil gözalıcı tasarıma sahip parlak televizyon ekranlarını temsil ediyor.Güçlü Toshiba CEVOTM 4K çoklu işlemci ile desteklenen yeni L9 serisi filmler ve televizyon şovları, video oyunları, fotoğraf ve PC uygulamaları gibi her tür görüntülemede en yüksek noktayı sunuyor.

Toshiba Bilgisayar veGörüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biteryaptığı açıklamada, “Pekçok tüketicinin UHDçözünürlüklü televizyon ekranlarından son derece etkilendiğini görmekten dolayımemnuniyet duyuyoruz. Bu beğeninin dahabüyük ekran boyutları için de talebi artıracağını düşünüyoruz. Büyük boyutluekranların da mevcut en yüksek çözünürlüğe sahip olmaya hakkı var.” dedi. UHDekranında bulunan sekiz milyondan fazla piksel sayesinde izleyicilerpikselleşme görüntüsü olmadan standart HD televizyonlarda olduğundan çok daha yakınmesafeden televizyon izleyebiliyorlar. Bu özellik, hem ultra yumuşak veolağanüstü net görüntüler sağlarken, hem de daha küçük boyutlu salonlarda bilebüyük ekranda televizyon izleme zevkine imkan veriyor. Toshiba’nın yeni tasarımanlayışıyla sunulan L9 UHD modelleri şık görünümleriyle çağdaş iç mekanlaradaha da iyi uyum sağlıyor. Bu şık görünüm, ustaca tasarlanmış yuvarlak dönüşlükenarlar ile yuvarlak ve parlak standby göstergesi gibi sade ama sofistiketasarım

UHDiçerikler gün geçtikçe artıyor

Küresel elektronik endüstrisi artıkyeni nesil televizyon standardı olarak UHD’yi kabul ediyor ve büyük ekranlar için UHDiçerikler her geçen gün artıyor. Aynı şekilde oyun geliştiriciler de oyunlarıngrafik kalitesini olağanüstü düzeyde geliştiren UHD teknolojisini keşfetmeyebaşladılar. Ayrıca daha fazla Hollywood gişefilmi UHD ile çekiliyor ya da taranıyor; yakında bu içerikler Blu-ray disklerde sunulmaküzere kurgulanabilecek.

Biter; sözlerine şöyle devam etti:“Toshiba L9 serisi televizyonlar ile böylesine yüksek çözünürlükte filmseyretmek insanların kendi evlerinde ulaşabilecekleri sinema kalitesine enyakın izleme deneyimi”

UHD ile ilgili başka önemligelişmeler de yaşanıyor. Örneğin bazı televizyon kanalları UHD yayın yapmakonusunu gündemlerine aldılar. Ayrıca UHD çekim yapan fotoğraf makinelerininartmasıyla çekilen fotoğrafları en net detayları ile görüntülemek için UHDtelevizyonlar ideal bir seçim haline geliyor.

4K Çokluİşlemcili Toshiba CEVOTM ile Güçlendirildi

L9 serisindeki televizyonlarorijinalinde UHD olarak üretilmeyen içerikleri de kullanabiliyor. ToshibaCEVOTM 4K multi-işlemcinin akıllı yükseltme özelliği sayesinde HD görüntülerotomatik olarak gerçek yaşam kalitesinde UHD’ye yakın olarak görüntüleniyor.Daha da fazlası, Toshiba’nın üstün yüksek hızda resim işleme teknolojisi olan800 AMR (Active Motion & Resolution) özelliğinin eklenmesiyle canlı vehızlı hareketli sahnelerde ultra yumuşak görüntüler elde ediliyor.

Bu özellik, bazı spor görüntülerive aksiyon filmlerinde sıkça yaşanan bulanıklığı büyük ölçüde ortadankaldırıyor. L9 serisinin sinemaya-yakın deneyimini daha da ileriye taşımak içintüm modeller Full HD 3D görüntüleri gösterecek şekilde tasarlandı. Dev boyutlu 84” versiyonu ve 65” modeli sinema salonlarındantanıdığımız pasif 3D teknolojisine sahipken, 58” modelinde ise aktiförtücülü 3D teknolojisi dahili olarak yer alıyor. Derinlik kontrol özellikli2D’den 3D’ye dönüştürme aracı ise 2D, DVD veya Blu-ray Diskler’deki mevcutfilm koleksiyonlarına yeni bir boyut katıyor.

ToshibaCloud TV Hizmetleri

Televizyon izleme deneyimini dahada ileriye taşımayı hedefleyen L9 serisi internete bağlı televizyoneğlencesinde yepyeni bir yaklaşım olan Toshiba Cloud TV özelliğine sahip.Kişiselleştirmeyi temel alan Toshiba Cloud TV kullanıcılara onlara özelöneriler ve sosyal paylaşım imkanları sunuyor. Güçlü arama motoru hem internetebağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) ve Video-on-Demand hizmetleri, hem deev ağının içindeki diğer cihazlarda kayıtlı olan sevilen dizileri, şovları,filmleri, spor programlarını,vb. keşfediyor. Seçkin televizyon uygulamaları veweb tarayıcı, hava durumu gibi kullanışlı araçların yanı sıra Toshiba Cloud TV,kullanıcıların mobil cihazları ile kolayca etkileşim kurmalarına imkan tanıyor.Portal, Aile Takvimi ve Kişisel Mesajlaşma, kanal yada programdeğiştirildiğinde anında yenilenen canlı tweet’lere kadar pek çok Sosyal TVhizmetini içeriyor. Toshiba Cloud TV’nin arayüz tasarımı ise yeni Toshibatelevizyonlarda kullanılan yeni tasarım anlayışı doğrultusunda sade ve seçkin.Böylece kullanıcılar sezgisel olarak sunulan hizmetler içerisinde kendi seçimlerini kolayca yapabiliyorlar.

TeknikÖzellikler

Toshiba L9 serisi –Toshiba Cloud TVözellikli Ultra HD 3D Smart LED TV

· Çözünürlük: 800 AMR(Active Motion & Resolution) içeren Ultra HD (3840 x 2160 piksel) 4K multi-işlemcili CEVOTM

· Full HD 3Dteknolojisi: 84” ve 65”: pasif teknolojisi,58”: aktif örtücü, 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliği derinlik kontroül dahil

· Ekran büyüklükleri: 213 cm (84”), 165 cm (65”) ve 146 cm (58”)

· Smart TV: Toshiba Cloud TV;built-in Wi-Fi, Intel WiDi, Toshiba AppsConnect; HbbTV1; USB VideoRecording2, MediaGuide powered by Rovi; Open Browser, Skype ready

· DVB –T/DVB-T21/DVB-C/,DVB-S / DVB-S2, analog

· Bağlantılar: HDMI UHD desteği içeren 4x HDMI ve MHL destekli 1x HDMI dahil, 2x USB, 1x SD kart

Yazan 10 Nisan 2013 Çarşamba. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Toshiba Ultra HD (UHD) TV serisi”

  1. Serkan AkçayNo Gravatar

    TV Fena değil, güzel bir ürüne benziyor. Yinede denemek lazım ürünü henüz denemedim 🙂

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME