Trend Micro’dan Türkçe Worry-Free

trend_micro_toplu

Trend Micro, ilk kez Türkçe olarak geliştirilen yeni Worry-Free Business Security çözümünü 15 Aralık’ta Sofa Hotel’de düzenlenen bir toplantıyla basına tanıttı.

İnternet içeriği güvenliğinde bir dünya lideri olan Trend Micro, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’lere) yönelik yeni Worry-Free Business Security çözümünü pazara sundu. İlk kez Türkçe olarak geliştirilen Worry-Free Business Security 6.0, akıllı tarama ve URL filtreleme gibi yeni özellikleriyle entegre koruma sağlıyor.

Trend Micro, Türkiye pazarına büyük önem veriyor. Türkiye’ye özel olarak atanan satış ekibi sürekli genişliyor. Türkiye destek merkezi, müşterilere istedikleri her an yardımcı oluyor. Türkiye’de 1,5 milyon küçük boy işletme bulunduğundan, Trend Micro küçük boy işletmelere yönelik çözümlere önemli yatırımlar yapıyor ve Türkçe olarak geliştirilen yeni Worry-Free Business Security ile gelişmiş bir KOBİ internet güvenliği paketi sunuyor. Paket, istemci ve dosya sunucusu koruması içeren standart bir versiyonun yanında, istemci, dosya sunucusu ve posta sunucusu koruması içeren ileri seviye bir versiyon da içeriyor.

15 Aralık’ta Sofa Hotel’de düzenlenen lansmanda, Trend Micro EMEA Ürün Pazarlama Müdürü James Walker ve Trend Micro MED Satış Müdürü Ercan Aydın, değişen tehdit ortamı, Trend Micro’nun Türkiye odağı ve yeni Worry-Free Business Security hakkında detaylı bilgi verdi.

Ercan Aydın, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Siber suçlular geleneksel model ya da imza tabanlı antimalware çözümlerinin üstesinden gelmek için, tehdit içeren yeni ikililerin sayısını önemli ölçüde artırdı. Şu anda her 2,5 saniyede bir tehdit içeren yeni bir yazılımla karşılaşıyoruz. Model dosya güncellemeleri, bu yoğun akış karşısında yeterince sık yapılamayabiliyor. İşte bu nedenle, Worry-Free Business Security 6.0, 7 gün 24 saat güncellenen, dinamik ve gerçek zamanlı bir dosya izleme ve değerlendirme veritabanı sunuyor.”

Trend Micro yetkilileri, güvenliğin önümüzdeki 12 ayda bir numaralı uygulama yatırımı olacağını söylüyorlar. Bu anlamda, Worry-Free Business Security, KOBİ’ler için akıllı bir seçenek sunuyor. Çözüm, akıllı tarama, URL filtreleme, web tehdidi koruması sağlıyor; en yeni Microsoft yamalarına sahip olmayan hassas bilgisayarları tespit ediyor; bilgisayarın konumuna göre koruma seviyelerini otomatik olarak değiştiriyor; tehditleri otomatik olarak ortadan kaldırıyor, sistem dosyalarını onarıyor ve geriye kalan tehdit dosyalarını yok ediyor; AİB kullanımına dayanarak tarama performansını kontrol ediyor ve USB tehdit koruması sağlıyor; birden fazla müşteriyi ve ürünü yönetmek için tek konsol olarak işlev gören WFRM’yi destekliyor; barındırılmış posta filtreleme ve entegre Exchange koruması içeriyor.

Worry-Free Business Security paketi, Worry-Free Remote Manager, Worry-Free Business Security Advanced, Worry-Free Business Security Standard, Worry-Free Business Security Hosted ve InterScan Messaging Hosted Security ürünlerinden oluşuyor.

Worry-Free Remote Manager desteğinin 2010’da sunulması planlanıyor. Ürün, Worry-Free Business Security tarafından korunan küçük ve orta ölçekli ağlarda güvenliği merkezi olarak yönetmek için bir altyapı sunuyor.

Yazan 16 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Güncel, İnternet, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME