Trend Micro ve Qualys el sıkıştı

Trend Micro, güvenlik ve uyumluluk çözümlerini güçlendirmek amacıyla Qualys ile işbirliği yapıyor. Dağıtım, entegrasyon ve teknoloji alanlarını kapsayan bu ortaklıkla, kurumsal güvenlik yazılımlarının uygulama ve bakım maliyetini ve karmaşıklığını azaltmak mümkün olacak.

Trend Micro, Qualys ile yaptığı stratejik işbirliğiyle, güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin kapsamını genişletti. Qualys, talebe dayalı olarak sunulan BT güvenliği risk ve uyumluluk yönetimi çözümlerinde bir lider olarak tanınıyor. Anlaşma uyarınca, Trend Micro, küresel müşterileri için daha kapsamlı bir çözüm yaratmak amacıyla, QualysGuard IT Security and Compliance yazılımlarını Trend Micro Enterprise Security uyumluluk çözümleriyle yeniden paketleyecek ve satışa sunacak.

Trend Micro, bu ortaklıkla, şirketlere daha kapsamlı BT güvenliği uyumluluk yetenekleri kazandıracak. Bu yetenekler arasında güvenlik açığı ve tehdit yönetimi, kontrol dengeleme ve değerlendirme, GRC (Yönetişim, Risk ve Uyumluluk) taleplerini karşılamak üzere raporlama ve bildirim yer alıyor. Günümüz şirketleri, söz konusu yeteneklerle, güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken yüz yüze geldikleri temel sorunlara çözüm getirebiliyor.

IDC Araştırma Direktörü Charles Kolodgy, konu hakkında şunları söylüyor: “Güvenlik açıklarını ya da tehditleri tanımlamak yeterli olmuyor. Müşteriler, tercihen değerlendirmeden korumaya bütün aşamaların kapsandığı bir servis şeklinde sunulan entegre çözümler talep ediyorlar.”

Müşteriler ayrıca, Trend Micro çözümlerinin teknoloji altyapısını oluşturan Trend Micro Smart Protection Network mimarisinden de yararlanacaklar. Bu mimaride, patent bekleyen teknolojiler kullanılıyor ve internet tabanlı (ya da “bulutta”) teknolojiler ile gerçek zamanlı korelasyon ve analiz birleştirilerek, güvenlik ve sunucu açıklarına yönelik ileri düzey görünürlük sağlanıyor.

Trend Micro CEO’su Eva Chen, konu hakkında şunları söylüyor: “Hızla gelişen tehdit ortamı, işletmeleri uyumluluk ve güvenlik açığı değerlendirmesine yöneltiyor. Trend Micro, dinamik veri merkezleriyle bu ihtiyacı karşılıyor. Güvenlik açığı ve uyumluluk yönetimi pazarında bir lider olarak tanınan Qualys ile işbirliğimiz, ‘uygun güvenlik’ anlayışına dayalı çözümler sunmamızı sağlıyor. Bu güvenlik çözümleri, ister fiziksel, ister bulut, isterse sanallaştırılmış ortamlarda olsun, bir şirketin toplam BT ağına sorunsuz uyum sağlıyor.”

Qualys Başkanı ve CEO’su Philippe Courtot ise görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Bulut bilgi işlemin yükselişiyle ve hızlı teknolojik değişimlerle, üreticilerin birlikte çalışarak müşterilerine verilerini koruma altına alma ve uyumluluk zorunluluklarını karşılama olanağı sunmaları kaçınılmaz hale geldi. Dünya çapında müşterilere tehditleri tanımlama ve yok etmede yardımcı olmak, onları daha önce tespit edilemeyen virüslere karşı korumak ve global güvenlik ve uyumluluk konusundaki durumları hakkında bilgilendirmek üzere Trend Micro ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

QualysGuard IT Security and Compliance Suite, işletme genelinde güvenlik açığı yönetimi ve politika uyumluluğu sürecini otomatikleştiriyor; ağ keşif ve eşleme, varlık önceliklendirme, güvenlik açığı değerlendirme raporlaması ve iş riskine göre iyileştirme takibi sağlıyor. Politika uyumluluk özellikleri, güvenlik yöneticilerine, iç güvenlik politikalarına ve dış düzenlemelere uyumluluğu denetleme, uygulatma ve belgeleme olanağı veriyor.

Trend Micro Enterprise Security, Smart Protection Network altyapısına dayalı içerik güvenliği ürün, hizmet ve çözümlerini entegre bir paket halinde sunuyor. Bu iki teknoloji, müşterilere, çeşitli uyumluluk kriterlerini karşılayarak hem uyumlu hem de güvende olma imkanı veriyor. Böylece, kurumsal yenilik yapmak kolaylaşıyor ve minimum karmaşıklıkla maksimum koruma sağlanıyor.

Yol haritası ve bulunabilirlik

QualysGuard ürününün Trend Micro markalı versiyonunun ikinci çeyrekte piyasaya sunulması bekleniyor. Buna ek olarak, 2010’un ikinci yarısında, Trend Micro ve Qualys tarafından entegre bir çözümün daha sunulması planlanıyor. Çözüm, Trend Micro barındırılmış güvenlik portföyünün bir parçası olacak. Detaylar ve fiyatlandırma ileri bir tarihte açıklanacak.

Yazan 05 Mayıs 2010 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Trend Micro ve Qualys el sıkıştı”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME. PC TIME said: Son Dakika: Trend Micro ve Qualys el sıkıştı http://bit.ly/9VC0Bc […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME