Trend Micro’dan şirket Mac’lerine koruma

trend_micro_logoTrend Micro, kurumsal Mac kullanıcıları için güvenlik çözümü geliştirdi. Trend Micro Security for Mac 1.5 çözümü, kurumsal kullanıcıları, Mac platformunu hedefleyen en yeni güvenlik tehditlerine karşı koruyor.

Trend Micro, kurumsal ağlarında hem Windows hem de Mac platformları için dengeli bir güvenlik sistemi arayışında olan işletmeler için uç nokta koruması sağlıyor.

Trend Micro Security for Mac 1.5, kurumsal Mac kullanıcılarını, virüslere, casus yazılımlara, karma tehditlere ve Mac ortamlarına yönelik platform bağımsız web tabanlı saldırılara karşı korumak üzere tasarlandı. Çözüm, 10 yılı aşkın bir süredir milyonlarca uç noktayı korumakta olan Trend Micro OfficeScan Client/Server ile entegre oluyor.

OfficeScan’in genişletilebilir ve benzersiz uyumlu ek mimarisi, kurumsal ağlarına Mac platformunu eklemekte olan müşterilerin, Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarları, ayrıca Mac sunucuları, Windows istemci ve sunucuların idare edildiği aynı web konsolu üzerinden yönetmelerini mümkün kılıyor.

Ürün, Trend Micro Smart Protection Network altyapısının önemli bir bileşeni olan web izleme ve değerlendirmeyi içeriyor. Bu altyapı, işletmeleri, 2 yılı aşkın bir süredir, dünyanın en geniş etki alanı izleme ve değerlendirme veritabanı kanalıyla web tehditlerine karşı koruyor. Adı geçen teknoloji, kullanıcıları ve uygulamaları, kurumsal ağ içinde ve dışında, tehdit içeren yazılımlara ya da filtrelenmemiş web sitelerine erişmekten alıkoyuyor.

Trend Micro Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü Thomas Miller, konu hakkında şunları söylüyor: “Günümüzde işletim sisteminden bağımsız, çapraz platform, web tabanlı tehditler ve oltalama saldırıları görülüyor. Gittikçe daha fazla şirket, çoklu platformları benimsedikçe, ihtiyaçlarına uyum sağlayacak esnek güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Trend Micro, 7 yılı aşkın bir süredir kapsamlı OS X tehdit araştırmaları yürütüyor ve halihazırda yerel ve çapraz platform web tabanlı tehditlere karşı Mac koruması sağlayan tek üretici durumunda bulunuyor.”

Trend Micro Security for Mac çözümünün temel özellikleri arasında şunlar yer alıyor:
• OfficeScan içinde 1.000 Mac uç noktasına kadar grup politika yönetimi
• Sunucuya sorunsuz otomatik kayıt imkanı sunan modern Cocoa istemci kullanıcı arayüzü
• Çalışanların kurum ağı içinde ve dışında korunmalarını sağlayan, lokasyona duyarlı web izleme ve değerlendirme politikaları
• Hem ana Mac OS sistemi, hem de her tür Windows sanal makine için koruma
• Quick Scan özelliğini kullanarak iyileştirilmiş manuel tarama performansı

Kuzey Amerika için fiyatlandırma ve bulunabilirlik

Trend Micro Security for Mac 1.5 çözümü, bağımsız bir çözüm ya da OfficeScan ile uyumlu ek bir yazılım olarak hemen satın alınabiliyor. Fiyatlar, kullanıcı sayısına göre değişiyor ve hacimle birlikte düşüyor. 501-1000 kullanıcılı bir işletme için lisans bedeli, kullanıcı başına 19,86 dolar oluyor. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazan 21 Kasım 2009 Cumartesi. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME