Trend Micro’dan yeni sunucu güvenliği çözümü

tm_logoTrend Micro, hem internet bulutunun korunmasını sağlayan, hem de fiziksel, sanal ve bulut bilgi işlem ortamlarında veri merkezlerinin veri koruma, güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamada işletmelere yardımcı ürün ve çözümleri içeren ileri düzey sunucu güvenliği stratejisini duyurdu.

Bağımsız araştırma ve sektör analizi raporları, 2009’da veri merkezlerinin yüzde 95’inin sanallaştırma teknolojisi kullandığını ve üretimde kullanılan sanal makinelerin yüzde 60’ının fiziksel emsallerine göre daha az güvenli olduğunu gösteriyor. Aslında, Kuzey Amerikalı şirketlerin yüzde 88’inin bir sanallaştırma güvenliği stratejisi bile bulunmuyor. Buna ek olarak, veri merkezleri, her gün yeni ve gelişmiş saldırılarla karşı karşıya bulunuyor. Bu da onları daha büyük güvenlik ihlali riskleriyle yüz yüze getiriyor.

Trend Micro’da ileri düzey sunucu güvenliğine yönelik ana ürün olan Trend Micro Deep Security, bütün sunucunun korunduğu sunucu güvenliği için yeni bir paradigma sunuyor. Buna, işletim sistemi, bilgi işlem ortamından bağımsız olarak üst düzeyde ve kapsamlı güvenlik için ağ ve uygulama katmanları, sanallaştırma platformu ya da veri depolama lokasyonu dahil bulunuyor. Ürün şu noktalar üzerinde duruyor:

• İster fiziksel, ister sanal, isterse bulut içinde olsun, sunucunun kendisinde bir savunma katmanı kurarak veri ihlallerini ve bozulmalarını önlemek
• Sanal ve bulut bilgi işlem ortamlarında güvenlik yönetimi maliyetini düşürmek
• PCI, SAS 70, FISMA, HIPAA dahil çeşitli düzenleme ve standartlara uyumluluğu mümkün hale getirmek
• Konusunda son derece uzman olan ve kâr için çalışan bilgisayar korsanlarının düzenlediği SQL enjeksiyonu ve sitelerarası betik çalıştırma saldırıları gibi, şirketler açısından fiziksel ve sanal dünyalarda sıkıntı yaratan anlık güvenlik sorunlarına karşılık vermek

Trend Micro Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü Thomas Miller, konu hakkında şunları söylüyor: “Veri merkezlerinin daha dinamik hale gelmesiyle, geleneksel güvenlik çözümleri, sanallaştırmanın ve kâr amaçlı çalışan bilgisayar korsanlarının gittikçe uzmanlaşmasının getirdiği benzersiz zorluklar nedeniyle iflas ediyor. Bulut bilgi işlemle, sunucular, kendilerinden önceki dizüstü bilgisayarlar gibi, güvenlik çemberinin dışına çıkarak, bilinmeyen ve potansiyel olarak tehdit içeren sunucularla yan yana yerleştirilebiliyor. Trend Micro sunucu güvenliği çözümleri, halihazırda mevcut güvenlik çözümlerinin yetersiz kaldığı bu risk ve zorluklardan kolayca etkilenebilecek sanal ve bulut tabanlı sunucular için koruma sağlıyor.”

Trend Micro Deep Security, modüler bir mimariyle, işletim sisteminden kalıcı uygulamalara kadar, sunucular için ileri düzey koruma sağlıyor. Bu mimariye, izinsiz giriş tespit/önleme (IDS/IPS) içeren derin bir paket denetim motoru; web uygulama koruma ve ağ seviyesinde uygulama kontrolü; güvenlik duvarı, doğruluk izleme ve günlük denetim modülleri dahil bulunuyor. Bu koruma, sunucu tabanlı yazılım ajanlarını ve VMware VI3 ile vSphere 4 ortamları için özel olarak tasarlanmış sanal güvenlik cihazlarını kullanan -yakında Deep Security 7.0 ile birlikte sunulacak- hem fiziksel hem de sanal sistemler için sağlanıyor.

En yeni sürüm olan Trend Micro Deep Security 7.0, sanal makine monitöründe uygulanan VMsafe API tabanlı güvenliği sanal makinelerdeki ek güvenlikle koordine ederek VMware ortamlarını koruyan, dünyanın ilk güvenlik yazılımı. Bu sürüm, aynı zamanda, yönetimi iyileştirmek ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti için uyumluluğu kolaylaştırmak üzere tasarlanmış yeni özellikler içeriyor: güvenlik vakası idaresinin daha iyi yapılabilmesi için olay etiketleme, yamalama gibi normal sistem güncellemelerinden kaynaklanan sahte pozitif uyarıları azaltmak için bir “referans sistemi” ya da bilinen iyi hal yaratma becerisi. Diğer geliştirmeler arasında, doğruluk izleme, günlük denetimi ve SIEM entegrasyonu yetenekleri bulunuyor.

Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’ne bağlı Beth Israel Deaconess Hekimler Birliği, Doğu Massachusetts genelindeki 1.500 üyesine tıbbi yönetim hizmetleri desteği sağlıyor. Bütün hastalara daha kaliteli bakım sunmak için güvenilir ve esnek bir bilgi işlem altyapısına ihtiyaç duyan merkez, özel bir bulut VMware sanal ortam uygulaması gerçekleştirdi. Riski daha da azaltmak için, Trend Micro Deep Security çözümünü uyguladı. Çözüm, hassas hasta verilerinin ve bilgi işlem uygulamalarının güvende olmasını sağlıyor.

BIDMC/BIDPO EHR Ortak Girişim Klinik Uygulama Hizmetleri Direktörü Bill Gillis, konuyu şöyle değerlendiriyor: “Hasta verilerimizi internete koyacağımızı düşünerek, en iyi uygulamalara ve derinlemesine savunmaya dayalı bir güvenlik mimarisi yarattık. Trend Micro’nun bize sunduğu sunucu güvenlik stratejisine gerçekten güveniyoruz. Sanallaştırmayı güvenli bir şekilde ön plana -webe- çıkarabileceğimiz bir ortam sunuyor. Böylece, güvenlik ihlalleri hakkında çok fazla endişelenmemize gerek kalmıyor.”

Sırasıyla fiziksel sunucular ve VMware sanal sunucular için tasarlanmış, tehdit içerikli yazılım karşıtı ürünler Trend Micro ServerProtect ve Core Protection for Virtual Machines ile birlikte sunulan Trend Micro Deep Security, iş sürekliliği için yaşamsal olan katmanlı ve kapsamlı sunucu güvenliğini sağlıyor. Trend Micro Deep Security çözümünü tehdit içerikli yazılım karşıtı ileri düzey korumayla birleştirmek, günümüzde iş sürekliliği açısından yaşamsal olan katmanlı ve kapsamlı sunucu güvenliği sunma konusunda Trend Micro’nun becerisini artırıyor.

Kuzey Amerika için fiyatlandırma ve bulunabilirlik

Trend Micro Deep Security 7, Kasım 2009 itibariyle piyasaya sunulacak. İşletmelere maksimum değer sunmak için iki ayrı fiyatlandırma modeli olacak. Deep Security, geleneksel fiziksel sunucular için sunucu başına 885 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor. VMware ortamları için, ana cihaz başına sınırsız ajanlar sağlayan bir sanal sunucu lisansı da bulunuyor. Bunun fiyatı ise soket başına 2.100 dolardan başlıyor.

Trend Micro ileri düzey sunucu güvenliği çözümleri, Trend Micro Enterprise Security paketinin bir parçası. Bu paket, içerik güvenliği ürün, hizmet ve çözümlerinden oluşan ve Trend Micro Smart Protection Network’e dayanan entegre bir çözüm. Trend Micro Enterprise Security, ortaya çıkmakta olan tehditlerden maksimum korunma sağlarken, güvenlik yönetiminin maliyet ve karmaşıklığını da önemli ölçüde azaltıyor.

Yazan 02 Kasım 2009 Pazartesi. Kategori Güncel, Güvenlik. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME