Tripin İle Yolculuk Keyfi

tripinLastik üreticisi Brisa tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk “sosyal seyahat platformu” olma özelliğini taşıyan Tripin uygulaması ile seyahat maceraları belgeleniyor. iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı telefonlara indirilebilen Tripin uygulamasını kullanan seyahat tutkunları; yolculukları boyunca kayıt ettikleri rotalarına, aldıkları notları, çektikleri fotoğraf ve videoları ekleyerek arkadaş ve takipçileriyle paylaşabildikleri gibi, kendileri de takip ettikleri kişilerin seyahat deneyimlerinden faydalanabiliyor.

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, Türkiye’nin ilk “sosyal seyahat” platformu olan Tripin’i hayata geçirerek seyahat tutkunlarına yolculuklarının her anını belgeleme fırsatı sunuyor.

Gelecek için en iyi yolculuğu tasarlamak vizyonuyla Brisa, çalışanlarını inovatif fikirler üretmeleri için cesaretlendiriyor. Bu inovasyon yaklaşımından hareketle, marka ismi ve aplikasyon fikri Brisa inovasyon sürecinden çıkan Tripin ile, sadece mağaza içi değil, online müşteri deneyimlerini de seyahat severlere sunarak zenginleştirmeyi amaçlıyor..

Tripin kullanıcıları, online bir seyahat ajandası olma özelliğini taşıyan aplikasyon sayesinde; yolculukları boyunca gezdikleri rotaları, aldıkları notları, çektikleri fotoğraf ve videoları kaydederek arkadaş ve takipçileriyle paylaşabiliyor. Tripin’in “Keşfet” özelliği sayesinde başkalarının maceralarına ortak olan kullanıcıların, takip ettikleri kişilerin ve arkadaşlarının gezdiği yerleri ve aynı rota üzerinde daha önce neler yapıldığını görebilmeleri de mümkün oluyor. Böylece seyahat edilecek yerin özellikleri ve mutlaka gezilmesi gereken mekanlar önceden tespit edilerek seyahatin rotasını belirlemek kolaylaşıyor. Tripin uygulaması iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı telefonlar üzerinden kullanılabiliyor ve www.tripin.com.tr web sitesi aracılığı ile kullanıcılarının tüm rotalarına bilgisayarlarıyla da ulaşabilmesini sağlıyor.

Kasım 2012’de kullanıma sunulan Tripin’e geçen sürede 690 rota, 3650 fotoğraf ve 140 video yüklendi. 2013 yılı başında İngilizce dil desteği de sunulmaya başlanan Tripin’in global platformlarda “En çok tercih edilen ilk 10 seyahat uygulaması” arasına girmesi hedefleniyor.

Uluslarası İnteraktif Medya Ödülleri’nde Lifestyle dalında en iyi uygulama ödülüne layık görülen Tripin, gerçekleşen 141 başvuru arasından 500 puan üzerinden 475 puan alarak birinci seçildi.

Yazan 20 Mayıs 2013 Pazartesi. Kategori Son Dakika, Sosyal Ağlar, Uygulamalar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME