TSE, Avrupa’da faaliyetlerine başlıyor

Avrupa Birliği  standart kuruluşları CEN ve CENELEC’e üye olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Avrupa ülkelerinde uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerine başlamak için ilk adımı attı. TSE, bu amaçla SARL-AS firması ile Çözüm Ortaklığı Anlaşması imzaladı.

TSE’nin yurt dışındaki çözüm ortaklığı ofis sayısının 12’ye ulaştığını ifade eden TSE Başkanı Hulusi Şentürk, yıl sonunda yurt dışı çözüm ortaklığı ofis sayısını 35’e çıkarmayı planladıklarını belirterek, dünyanın bir çok yerinde çözüm ortakları ile beraber TSE’nin görev alanına giren hususlarda faaliyetler gerçekleştirileceğini vurguladı.

SARL-AS firması ile TSE arasında yapılan Çözüm Ortaklığı Anlaşması’na göre, SARL-AS bundan böyle Fransa’da TSE adına uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerini yürütecek. SARL-AS firması ayrıca, Türkiye’nin Fransa’dan ithal ettiği malların Türk Standartları’na uygunluğu hakkında danışmanlık hizmeti verecek.

İmzalanan anlaşma sonrasında SARL-AS firmasının ofis açılışı Paris’te gerçekleştirildi. Açılışa Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosu Uğur Arıner, TSE Başkanı Hulusi Şentürk, Paris Baş Ticaret Müşaviri Aylin Bebekoğlu, Paris Ekonomi Müşaviri Nevzat Bahran, Türkiye-Fransız Girişimciler Derneği Başkanı Murat Ercan ile uygunluk değerlendirmesi alanında faaliyet gösteren Bureau Veritas, Intertek ve Dekra temsilcileri katıldı.

Yazan 17 Temmuz 2012 Salı. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME