Türk firmaları rotayı Malezya’ya çevirdi

gorsel-malezya-turkiye-1024x445BİLKENT CYBERPARK ve ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen şirketleri, Malezya’ya yazılım ve donanım ihraç etmek için kolları sıvadı.

Ekonomi Bakanlığı’nın ihracat odaklı destekleri ile iki teknokentten firmalar, “Savunma” ve “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” kümeleri etrafında toplandı. Firmalar, 8-12 Mayıs 2016 tarihlerinde Kuala Lumpur’da bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirmek üzere hazırlıklara başladı. Başvuruları devam eden Malezya-Türkiye İş Forumu için şimdiye kadar çok sayıda firma katılım için bildirimde bulundu.

Ekonomi Bakanlığı’nca öncelikli ülkeler listesinde bulunan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilecek etkinlikte, firmalar, Malezyalı Savunma ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin yetkilileri, birebir görüşmeler yaparak, yazılım ve donanım ihracı konusunda istişarelerde bulunacak.

Malezya’nın özellikle siber güvenlik, büyük veri uygulamaları, e-Devlet çözümleri, m2m (makinalar arası iletişim) çözümleri ile birlikte savunma sanayi çözümleri gibi alanlarda eksiklerini analiz eden firmalar, bu başlıklarda Malezyalı partnerleriyle birlikte çalışma olanaklarını değerlendirecek.

Ekonomi Bakanlığı destekleri kapsamında, Türk firmaların uluslararası alanda rekabet edebilirliğini güçlendirmek amacıyla bu tür organizasyonlarda önemli miktarlarda katkı sağlıyor.

Gelen talepler üzerine teknoparkların dışında yer alan firmaların katılımına da açılan ticaret heyeti için başvurular devam ediyor.

Yazan 26 Nisan 2016 Salı. Kategori Ekonomi, Güvenlik, Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME