Türk Mühendislerin Geliştirdiği Mobil Uygulamalar Almanya’yı Salladı

m ticaretTürkiye’nin öncü teknoloji firmalarından Pozitron’un Almanya’nın en büyük özel alışveriş sitelerinden Brands4Friends.com için geliştirdiği mobil uygulamalar üzerinden yüz binlerce tüketici e-ticaretten m-ticarete geçiyor, yeniliklerle tanışıyor, alışveriş yapıyor ve avantajlardan faydalanıyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen bu uygulamalar aynı zamanda Almanya’nın en kaliteli mTicaret uygulamaları arasında gösterildi.

Yenilikçi mobil çözümleriyle uluslararası arenada bankacılıktan perakende sektörüne kadar farklı sektörlerde adından sıklıkla söz ettiren Pozitron, Almanya’nın en büyük özel alışveriş sitelerinden biri olan Brands4Friends’i mobil kanal ile buluşturuyor. 2007 yılında seçkin moda markalarını, Alman moda severlere özel uygun fırsatlarla sunmak amacıyla kurulan Brands4Friends özel alışveriş sitesi, Almanya’da 3 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip. Her gün onlarca yeni kampanya düzenleyen sitenin Pozitron tarafından geliştirilen mobil kanalı Almanya’nın en beğenilen mobil uygulamaları arasındaki yerini aldı.

Brands4Friends mobil, iPhone’un ardından Android’de, çok yakında da iPad’de!

Brands4Friends mobil alışveriş uygulamaları kısa süre içerisinde Almanya’da 200 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı ve Apptesting.de isimli test ve puanlama kuruluşundan yüzde 94 puan alarak Almanya’nın en kaliteli mTicaret uygulamaları arasına girdi. Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan iPhone uygulamasının ardından yine Pozitron tarafından tasarlanıp, geliştirilen Android uygulaması yayınlandıktan kısa bir süre sonra Almanya Play Store üzerinden onbinlerce kez indirildi. Brands4Friends uygulamasının yine Pozitron tarafından geliştirilen iPad versiyonu çok kısa bir süre içerisinde Alman modaseverlerinin beğenisine sunulacak.

Pozitron Kurucu CEO’su Fatih İşbecer mobil ticaretin giderek önem kazandığını belirterek şunları söylüyor: “2007 yılındaki kuruluşundan bu yana hızla büyüyen şirket Brand4Friends’in tüketicilerine yepyeni bir kanaldan ulaşmasını sağlamaktan ve bu uygulamaların beğeni kazanmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu tip uygulamaları geliştirirken amacımız müşterinin online alışveriş deneyimini kolaylaştıracak her türlü özelliği bir arada sunmanın yanında kurumlara mobil kanala açılma imkânı da tanımak. Bu sayede hem tüketicilerin hem de şirketlerin ilgisini çektiğimize inanıyorum. Mobil ticaret dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok büyük bir hızla büyüyor. Önümüzdeki yıllarda telefonu olan 10 kişiden en az 8-9 kişi internete akıllı telefonlarından bağlanacak. Şirketlerin bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak özellikle mobil alanda teknolojik yatırımlarını güçlendirmeleri uzun vadede önemli avantajlar sağlayacaktır. Almanya merkezli Brands4Friends’e sunduğumuz çözümün sağladığı başarıyla Türkiye’nin adını uluslararası alanda duyurmaktan da ayrıca büyük bir gurur duyduk. Türkiye’nin uzun vadede teknoloji ihraç eden bir ülke haline gelme sürecine katkı sağlama adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Yazan 30 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Son Dakika, Uygulamalar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME