Türk Telekom’dan 2 bin kişiye oryantasyon

TurkTelekom_IseUyumProgrami_1Türk Telekom 2009 yılında bünyesine kattığı 2 bin kişiyi Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iki günlük ‘İşe Uyum Programı’nda ağırladı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojisi şirketi Türk Telekom, 2009 yılında işe başlayan 2 bin yeni çalışanına 18 – 19 Aralık 2009 tarihlerinde düzenlediği “İşe Uyum Programı” ile hoşgeldiniz diyor. Türk Telekom Akademi tarafından düzenlenen ve Türk Telekom üst düzey yöneticilerinin de katıldığı iki günlük program boyunca, yeni çalışanlar, firmanın tüm birimleri ve bu birimlerin faaliyetleri ile ilgili geniş kapsamlı bir eğitim alacak.

Türk Telekom, 2009 yılında da istihdam atağını aynı hız ve kararlılıkla sürdürerek; ailesine kattığı 2 bin kişi ile birlikte, 2005 yılından bu yana yaklaşık 6 bin kişiye istihdam olanağı yarattı. 2009 yılında yapılan istihdamın yüzde 70’ini mühendisler ve tekniker adayları oluşturuyor. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyon için Taksim, Şişli ve Mecidiyeköy bölgesinde 13 otelde ayırtılan 750 odada 1200 kişi konaklatılıyor. 81 ilden gelen katılımcılar için 10 otobüs kaldırılırken, tarifeli seferler ve uçuşlarla da toplam 1200 kişi yurt içinde uçuş yapıyor. İki gün sürecek eğitimin ilk gününde, Genel Müdür ve 11 Genel Müdür Yardımcısı Türk Telekom ve Türk Telekom’un faaliyetleri konusunda çalışanlara bilgi verecek Oryantasyon kapsamında iki günde yaklaşık 22 saat eğitim verilecek, çalışanlar çeşitli aktivitelere katılıp, kişisel gelişimlerine yönelik farklı uygulamalardan yararlanabilecekler.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İşe Uyum Programı” öncesinde; Türk Telekom’un insan kaynakları politikalarındaki son gelişmeler, 2009 yılı işe alım ve işe uyum süreçleri Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt’un katılımı ile gerçekleşen basın toplantısında değerlendirildi.

Bu sene 2 bin kişilik istihdam yarattıklarını vurgulayan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom Grubu olarak ürün ve hizmetlerimizi yurtdışına ihraç ediyoruz. Bunu, tecrübenin genç ve inovatif beyinlerle uyum içinde çalışması sayesinde başarıyoruz. Bunun için, insana yatırım yapıyoruz. İnsana yatırım yaparak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmış olmaktan da gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ise ekonominin zor bir dönemden geçerken, böyle önemli bir istihdam sağladıklarından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade ederek; “2005 Kasım ayından bu yana yarattığımız istihdam yaklaşık 6 bin kişiye ulaştı. Bu sayının yaklaşık 4 bini mühendis ve teknikerlerden oluşuyor. İşe aldığımız mühendis ve teknikerleri yalnızca büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin 81 ilinde direkt olarak istihdam ettik. Yetenekli genç mezun ve profesyonelleri kadrosuna katmaya devam eden, Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak, insan kaynağına yaptığımız yatırımlara aynı yaklaşımla devam edeceğiz”dedi.

Yazan 19 Aralık 2009 Cumartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME