Türk Telekom’dan marka tescil atağı

gorselTürkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketlerinden Türk Telekom, 2009 yılında marka tescili konusunda önemli bir sıçrama gerçekleştirerek Türkiye’de 2009 yılı içerisinde en fazla marka tescil ettiren 3. şirket oldu.

2008 yılını ürün yılı ilan eden ve çalışmalarını bu çerçevede yoğunlaştıran, 2009 yılında da yakınsama stratejisi kapsamında ardı ardına yenilikçi ürün ve hizmetlerini pazara sunan Türk Telekom, 2008 yılı sonunda yaklaşık 21 olan marka tescil sayısını,  bugün itibariyle 150’ye çıkarttı. 2009 yılında Capital dergisinin yayınladığı Brandfinance araştırmasında “Türkiye’nin En Değerli Markası” seçilen Türk Telekom markasının da sahibi olan Türk Telekomünikasyon A.Ş., 2009 yılında 119 adet marka tesciligerçekleştirerek Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüle layık görüldü.

Türk Patent Enstitüsü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve sınai mülkiyet hakları konusunda farkındalık oluşturmak, Türkiye’de yapılan Ar-Ge çalışmalarını teşvik ederek ekonomiye destek olmak amacıyla verilen Türk Patent Ödülleri kapsamında Türk Telekom, 2009 yılında “Türkiye’de en fazla marka tescil ettiren şirket” kategorisinde 3’üncü oldu.

Türk Telekom’un, marka tescili kategorisinde kazandığı ödülü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  elinden Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer teslim aldı.  2009 yılı başında yaklaşık 21 olan marka tescili sayısını, bugün itibariyle 150’ye çıkarmayı başaran Türk Telekom’un halen Türk Patent Enstitüsü’nde onaylanmayı bekleyen 70’e yakınmarka tescil başvurusu daha bulunuyor.

Teknoloji ve altyapıya 2009 yılında konsolide olarak yaklaşık 2,5 milyar TL yatırım yapan Türk Telekom, yeni ürün ve markalarıyla 2010 yılında da benzer başarıları tekrarlamayı amaçlıyor.

Yazan 15 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME