Türk telekom ile Foto muhabirlerinin basketbol heyecanı başlıyor

Yarisma LogoBasketbolun unutulmaz anlarını yakalayanlara Türk Telekom’dan büyük ödül. Türk Telekom’un artık gelenekselleşen Foto Muhabirleri Basketbol Fotoğrafları Yarışması üçüncü kez start alıyor. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliği ile gerçekleşen yarışmada, 2009-2010 sezonunun en unutulmaz anını yakalayan foto muhabirleri birincilik için yarışacak.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketlerinden Türk Telekom’un, fotoğraf kareleri ile basketbol heyecanını ölümsüzleştiren foto muhabirlerine yönelik olarak düzenlediği “3. Foto Muhabirleri Basketbol Fotoğrafları Yarışması”nın takvimi ve katılma koşulları belli oldu. Geleneksel hale gelen ve Türkiye Spor Yazarları Derneği ile Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle gerçekleşen yarışmada 2009-2010 sezonunun en unutulmaz anını yakalayan foto muhabirlerinin eserleri dereceye girmek için yarışacak.

2009-2010 sezonunda Basketbol Milli Takımımızın oynadığı maçlarla, basketbol kulüplerimizin Avrupa Kupaları’nda oynadığı maçlardan veya Beko Basketbol Ligi ve Play Off maçlarıyla, Teknosa Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası maçlarında çekilmiş fotoğrafların katılacağı yarışmada, jürinin belirleyeceği eserler, gerek ödül töreninde, gerekse spor salonlarında açılacak sergilerle basketbol severlere tanıtılacak.

Dereceye giren eserlere sergi ve para ödülü

Gazete, dergi ve bağımsız olarak görev yapan tüm foto muhabirlerinin katılabileceği yarışmada birinci olan eser 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü olan eser ise 3.000 TL para ödülüne hak kazanacak. Ayrıca yarışmada Türk Telekom Basketbol Takımı ile ilgili çekilen ve yayınlanan en güzel fotoğrafa da 3.000 TL para ödülü verilecek. Jüri özel ödülüne layık görülecek eserlerin olması durumunda ise, her bir eser 1.000 TL para ödülü ve plaket ile ödüllendirilecek. Foto muhabirleri ve basın mensuplarının 30 Temmuz 2010 tarihine kadar katılabilecekleri yarışmanın sonuçları Ağustos ayından sonra açıklanacak. Dereceye giren eserler açıklandıktan sonra ilk 50 eserle birlikte çeşitli spor merkezlerinde düzenlenecek sergilerle sporseverlere ve kamuoyuna gösterilecek.

Yarışma koşulları

Eserlerin, en az 5 megapixel çözünürlükte CD’ye kaydedilip, www.turktelekom.com.tr veya www.turktelekomspor.com.tr web adresinden alınıp doldurulacak olan “Katılım Formu” ve “Teyid Beyanı” ile beraber 30 Temmuz 2010 tarihine kadar Türk Telekom Spor Yatırımları Proje Direktörlüğü (Turgut Özal Bulvarı, TÜRK TELEKOM Kampusu, Aydınlıkevler, ANKARA) adresine teslim edilmesi gerekiyor. Eserlere verilecek adların ise iki kelimeyi aşmaması gerekiyor.

Türkiye’ye Değer spor yatırımı

Türkiye’ye Değer sloganıyla sosyal sorumluluk çalışmalarını yürüten Türk Telekom, bu kapsamda spor alanında birçok projeye imza atıyor. Türk Telekom, spor bilincini ve sevgisini artırmaya ve toplum geneline yaymaya yönelik çabalarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek yoluna devam ediyor. Türk Telekom, Türkiye’nin her köşesine yayılmış 41 spor kulübü ve bünyesinde bulunan spor okulları ile 15 farklı spor dalında her yıl 3500’ü aşkın gence spor yapma olanağı sağlıyor. Son 15 yılda bu olanaklardan yararlanan gençlerin sayısı 30.000’e yaklaşırken, Türk Telekom spor yatırımlarıyla tesis yapım ve onarımının yanı sıra Türk Olimpiyat Takımı’nın, Türk Milli Takımları’nın, çeşitli spor kulüplerinin ve başarılı sporcuların desteklenmesi gibi alanlarda da spor yatırımlarını sürdürüyor.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye, 0 312 555 24 21 – 0 312 555 24 42 numaralı telefonlardan; www.turktelekom.com.tr  ve www.turktelekomspor.com.tr  web adreslerinden ya da ttsporyatirimlari@turktelekom.com.tr adresine e-posta gönderilerek ulaşılabiliyor.

Yazan 18 Şubat 2010 Perşembe. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME