Türk Telekom’da köklü değişiklik

türk telekomTürk Telekom, bireysel, kurumsal ve toptan satış olmak üzere üç ana alanda ürün ve hizmetlerin pazara sunulması stratejisi kapsamında perakende satış, pazarlama, müşteri hizmetleri ve bu işlerle doğrudan ilgili finans fonksiyonlarını Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri altında topladı.

Yeni organizasyon değişikliklerini Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut halleriyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak gerçekleştirdi.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın liderliğinde Türk Telekom Grubu’nda iş segmentleri bazında yeniden oluşturulan yapıda Avea CEO’su Erkan Akdemir, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü görevini üstlenirken, daha önce Türk Telekom Grubu’nda çeşitli üst yönetim görevlerinde bulunan Mehmet Ali Akarca, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevine getirildi.

Bireysel İş Birimi, Grup seviyesinde bireysel satış, bireysel pazarlama, bireysel müşteri hizmetleri ve bireysel finans fonksiyonlarını içerecek. Benzer şekilde, Kurumsal İş Birimi, Grup seviyesinde kurumsal satış, kurumsal pazarlama, kurumsal müşteri hizmetleri ve kurumsal finans fonksiyonlarından oluşacak. Toptan Satış organizasyonu ise Türk Telekom altında ayrı bir fonksiyon olarak varlığını sürdürecek.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, yeni organizasyon yapısı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Aslında entegrasyon müşterilerimize nasıl hizmet ettiğimizle, iş ortaklarımızla nasıl işbirliği yaptığımızla ve işimizi yapış biçimimizle alakalı. Yeni yapımızı tasarlarken birinci önceliğimiz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak oldu; ayrıca operasyon ve yatırımlar açısından potansiyel sinerjileri en iyi şekilde kullanmak istedik.  Daha hızlı, daha güçlü ve daha çevik bir operatör haline gelerek sektörde standartları belirlemeye ve Türkiye’de inovasyon ve gelişimin liderliğini yapmaya devam ederken müşteri memnuniyeti her zaman odak noktamız olacak.  Grubumuzu dünyanın sayılı tam entegre telekom operatörlerinden biri haline getiren bu dönüm noktasını gerçekleştirmemizi sağlayan Türk Telekom Grubu çalışanlarının her birine ve hissedarlarımıza daimi destekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Yazan 31 Aralık 2014 Çarşamba. Kategori Güncel, Her Şey!, Kariyer, Manşet, Sosyal Ağlar, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Türk Telekom’da köklü değişiklik”

  1. […] gerekli platformalara yapıldı. Sonrasında basın bülteni geçildi. İşte buyrun burdan okuyun: Türk Telekom’da köklü değişiklik. Dediklerimizin ve yeni yılla birlikte diyeceklerimizin arkasındayım. Ne dediysek […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME