Türk Telekom’dan teknoloji ihracatına yeni organizasyon desteği

Enis ErkelUluslararası  ödüller kazanan ve yurtdışına da ihraç edilen Türk Telekom Grubu teknoloji ürünlerine araştırma geliştirme desteği tek elden yürütülecek. Yeni kurulan Türk Telekom Grup Ar-Ge Direktörlüğü ile çalışmalar tek elden yürüyecek. Direktörlüğü dünyanın teknoloji devlerinde 25 yıldır yöneticilik yapan Enis Erkel yürütecek.

İletişim ve yakınsama teknolojisi şirketi Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran teknolojiler sunmak amacıyla hız verdiği Ar-Ge çalışmalarını yeni organizasyon ile destekleme kararı aldı. Türk teknolojisini dünyaya sunma hedefi ile hareket eden ve geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle çok sayıda uluslararası ödül kazanan Türk Telekom Grubu bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerinin koordinasyonunu tek bir çatı altında toplayarak Ar-Ge çalışmalarını güçlendirmek amacıyla bir Grup Ar-Ge Direktörlüğü kuruldu. Türk Telekom, Grup Ar-Ge Direktörlüğü’nü doğrudan Genel Müdür’e bağlı bir posizyon olarak belirledi.

Grup şirketleri Argela, İnnova, Sebit ve Sobee ile birlikte sadece Türkiye pazarına değil bölgedeki diğer pazarlara da yönelik teknoloji geliştirerek bu teknolojileri ihraç eden Türk Telekom Grubu’ndaki tüm Ar-Ge faaliyetlerinin koordinasyonu ve sinerjiyle yönetilmesi için, bu yeni birimin başına, dünyanın önde gelen teknoloji ve Ar-Ge merkezlerinde 25 yıllık deneyimi bulunan Enis Erkel atandı. Grup Ar-Ge Direktörlüğü, Türk Telekom Grubu tarafından geliştirilen ürünlerin yurtdışı pazarlara açılmasının desteklenmesinde önemli rol oynayacak.

Enis Erkel’in yönetimindeki Grup Ar-Ge Direktörlüğü, Türk Telekom Grubu altında faaliyet gösteren tüm Ar-Ge bölümlerinin çalışmalarını koordine edecek.

Müşterilerin beklentilerinin gelişen teknolojiler paralelinde karşılanması ve bu konularda yapılacak Ar-Ge çalışmalarına öncelik verilirken üniversiteler bünyesindeki araştırma geliştirme projeleri için işbirliği yapılacak.

Enis Erkel, İTÜ ve ODTÜ teknoparklarında bulunan AR-GE merkezlerini ve ayrıca Türkiye’deki tüm üniversitelerle belirli yüksek lisans ve doktora programlarına ilişkin işbirliği kontratlarını yönetecek. Türk Telekom Grup şirketlerinin şu anda işbirliği içinde olduğu ABD ve Avrupa’daki üniversitelerle ve yanıs ıra ETNO ve ETSI gibi tanınmış kuruluşların çalışma grupları ile araştırma projelerini koordine edecek.

Uluslararası  Ar-Ge deneyimi Türk Telekom Grubu’na taşınıyor

İş hayatına 1985 yılında dönemin en önemli Ar-Ge merkezlerinden biri olan Bell-Northern Research’te başlayan Enis Erkel, 10 Aralık 2009 tarihi itibariyle Türk Telekom Ar-Ge Grup Direktörü olarak göreve başladı. Erkel, 2005 yılından Türk Telekom’a katıldığı tarihe kadar, Kore’de bulunan LG-Nortel’de Kurumsal Portföy, Ar-Ge ve Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Daha öncesinde Nortel Carrier, Asya ve Doğu Avrupa, Ses ve Veri Çözümlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olan Erkel, yine Nortel bünyesinde Kuzey Amerika IP Çözümleri Teknolojisi ve Pazar Gelişimi ekiplerini de yönetti.  Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan ve Bilgisayar Bilimleri dalında yüksek lisans da yapan Enis Erkel, North Carolina Ünversitesi Kenan-Flagler Business School’da Yönetim Programı’nı tamamladı.

Yazan 13 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Kariyer, Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME