Turkcell ile Güvendesin!

Turkcell GüvenlikTurkcell, mobil güvenlik hizmetlerini tek bir uygulamada birleştirdi. Turkcell Güvenlik adını taşıyan uygulama sayesinde iPhone ve Android destekli akıllı telefon kullanıcısı Turkcell’liler hem kendilerinin hem de değer verdiklerinin güvenliğine katkı sağlayacak hizmetlere tek bir uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Turkcell Güvenlik uygulaması, Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende odağıyla müşterilerinin güvenliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerine kendilerini daha güvende hissettirecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Ücretsiz olarak indirilebilen Turkcell Güvenlik uygulaması Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende başlıkları altında Turkcell’lilerin hem kendilerinin hem de yakınlarının güvenliğine katkı sağlamayı amaçlıyor. Turkcell Güvenlik ile; yabancıların çocuğunuzu arayarak rahatsız etmesini engelleyebilir, çocuğunuzun sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabilir, acil durumlarda tek dokunuşla konumunuzu yetkililerle ve yakınlarınızla paylaşarak yardım isteyebilir, istemediğiniz kişilerden SMS ya da çağrı gelmesini engelleyebilir, deprem olduğunda çocuğunuzun konumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burak Sevilengül: Amacımız müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlamak

Turkcell Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül şunları söyledi: “Cep telefonları artık her an her yerde yanımızdan ayırmadığımız hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Mobil iletişim altyapısının sağladığı yetenekler, sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarını farklı alanlarda insan hayatına fayda sağlayacak önemli bir araç haline geliyor. Bu alanlardan belki de en önemlisi güvenlik. Birkaç yıldır odak alanımız olan güvenlik konusunda pek çoğu ilk olan önemli yeniliklere imza attık. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell Güvenlik ile bu servisleri tek bir çatı altında toplayarak, iletişim teknolojilerini insana fayda sağlayacak ve hayatı kolaylaştıracak çözümlere dönüştürme hedefimizi bir kez daha hayata geçiriyoruz. Bu uygulama sayesinde çocuklarımızın güvenliği ile ilgili önlemler alabiliyor, acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da İlk Yardım, Polis İmdat, Jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz. Turkcell Güvenlik ile müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlayacağımızı bilmek bize mutluluk veriyor.”

Çocuğunuz cep telefonu kullanırken içiniz rahat olsun

Turkcell Güvenlik’in sağladığı faydalar arasında Çocuğum Güvende ve Kişisel Güvenlik başlıkları altında sunulan servisler dikkat çekiyor. Çocuğum Güvende servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocuğunuzun cep telefonuyla sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabiliyor, kimlerden çağrı ya da SMS alabileceğini belirleyebiliyorsunuz. Servis, merak ettiğinizde ya da acil durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu SMS ile öğrenmenizi ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak size SMS olarak iletilmesini de sağlıyor. Güvenli internet özelliği sayesinde istediğiniz profili seçip, çocuğunuzu zararlı içeriklere ulaşmasını da engelleyebiliyorsunuz.

Acil durumlarda

Turkcell Güvenlik kapsamında yer alan Kişisel Güvenlik servisleri içinde, kritik durumlarda hayat kurtarıcı olabilecek ACİL uygulaması da yer alıyor. Ücretsiz sunulan Acil uygulaması ile telefonun GPS ve WiFi özellikleri Turkcell baz istasyon verisi ile birleştirilerek daha hassas bir konum tespiti yapılabiliyor. Ardından tek bir tuşa basarak acil durum mesajınızı SMS/e-posta olarak yakınlarınızla, 112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım esnasında konum da otomatik olarak iletildiği için, yardım isterken nerede olduğunuzu tarif etmenize gerek kalmıyor ve vakitten kazanıyorsunuz.

Acil uygulaması içindeki Sağlık Bilgilerim ile acil yardım ekiplerine kendiniz hakkında en kritik bilgileri hızla aktarmak da çok kolay.

Turkcell Güvenlik’i nasıl kullanabilirsiniz?

Android ve iPhone telefonlarda çalışan Turkcell Güvenlik uygulamasını ücretsiz olarak indirebilmek için GUVEN yazıp 2222’ye göndermek yeterli. Turkcell Güvenlik içinde yer alan farklı servisler ise sorgu başı ya da aylık abonelik olarak ücretlendiriliyor.

Turkcell, abonelerin kişisel bilgilerinin gizliliği prensibi gereği, kullanıcıların söz konusu uygulamada yer alan konum bilgisi de dâhil olmak üzere hiçbir bilgisini üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır. Bu uygulama üzerinden gerçekleşecek herhangi bir paylaşım, kullanıcının kendi inisiyatifi ve onayı çerçevesindedir.

Turkcell Güvenlik hangi servisleri kapsıyor?

Kişisel Güvenlik Servisleri

Acil: Konum tespiti ve yakınlarla/yetkililerle paylaşım
Numara / SMS Engelleme: İstemediğiniz kişilerden gelen çağrı ve SMS’leri engelleyin
Deprem Bilgi: Herhangi bir yerde 5 üstü deprem olduğunda bilgisi anında cepte
Eczane: En yakın eczane nerede?

Çocuğum Güvende Servisleri

Çocuğum Güvende: Çocuğumun nerede olduğunu istediğimde öğrenebileyim
SMS / Numara Engelleme: Çocuğuma yabancılardan SMS ya da çağrı gelmesin, kiminle görüşebileceğini ben belirleyebileyim
Güvenli İnternet: Çocuğumun interneti güvenli şekilde kullansın
Depremde bana ulaş: Deprem olduğunda çocuğumun bilgisi SMS ile cebime gelsin
Cebim Güvende Servisleri

Cebim Güvende: Telefona uzaktan erişim, alarm çaldırma, bulana mesaj atma
Telefon Yedekleme: Telefonunuzu güvenle yedeklemenin en kolay yolu

Yazan 29 Ağustos 2013 Perşembe. Kategori Güvenlik, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME