Turkcell Liderler Konferansının Konuğu “Michael Eisner”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş - Micheal Eisner“Turkcell Liderler Konferansı” bu sene de yine dev bir ismi, eğlence sektörüne damga vuran eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner’i ağırladı. Eisner, başarıya giden yolu özetlediği sözleriyle etkinliğe damga vurdu. Warren Buffett’tan Bill Gates’e bir çok partneri ile yaşadığı deneyimleri de paylaşan Eisner, Türkiye’yi ekonomik yükselişi, genç nüfusu ve Batı’yla Doğu’yu birleştiren konumuyla geleceğin ülkelerinden biri olarak işaret etti.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, “Liderler Konferansı” etkinliğiyle, dünyaca ünlü fikir adamlarını, ülkemizin önde gelen işadamı ve sanayicileriyle buluşturmaya devam ediyor. Bugün Çırağan Oteli’nde beşinci kez gerçekleşen “Turkcell Liderler Konferansı”, eğlence sektöründe devrim yaratan isimlerden biri olarak gösterilen eski Walt Disney CEO’su Michael Eisner’ı ağırladı. Eisner, “İşinizi büyüten iş ortaklıkları ve liderlik” başlıklı bir konuşmayla doğru yönetim ve teknolojiyle işinde yarattığı farkı anlattı.

Eisner: “Çok şükür ki Turkcell gibi şirketler var, işin teknoloji kısmını hallediyorlar”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın davetinin ardından sahneyi alan Eisner, “Günümüzün pek çok yöneticisi benzer hataya düşüyor. Başarısız bir şirketi aynı metod ve teknolojilerle başarıya ulaştırmaya çalışmak ölü bir atın sırtında ilerlemeye çalışmak gibidir. İlk önce ölü atlarınızdan kurtulun. Mutlaka teknolojiyi işinize katın. Ben hep yaratıcı taraftım. Çok şükür ki, Turkcell gibi şirketler var ve işin teknoloji kısmını hallediyorlar” dedi. Başarısının formülünü anlattığı konuşmasında “İçgüdülerinizi dinleyin ve aksilikler de olsa inandığınız yolda devam edin. 1989’da Fransa’da Disneyland’i kurduğumuz zaman kafamıza yumurta atarak karşıladılar bizi. Şu anda Paris’teki Disneyland tüm Avrupa’nın en çok ziyaret edilen noktası. İkinci önerimse kendinize doğru bir partner bulun. Zıt kutuplar birbirini çeker, iyi anlaşan zıt partnerler ise mutlaka başarıya ulaşır. Biriniz yaratıcı biriniz de finansal zekaya sahipseniz, başarısızlık anlarında birbirinize güç verebiliyorsanız harika! Yaratıcılık finansal disiplinle paketlendiğinde başarı kaçınılmazdır” dedi. Daha sonra marka yönetimi ve mikro yönetimin de önemine değinen Eisner “İyi bir marka, binlerce küçük noktacıktan oluşur. Bu noktalar verdiğiniz tüm hizmet ve sunduğunuz tüm ürünlerden oluşur. Bunlar birleşerek büyük resmi ortaya çıkarırlar. Ayrıca üst düzey yönetim kadrosunun her düzeyde işleyişe hakim olması şarttır. Ben Disney’de ilk göreve geldiğimde bir günlüğüne Disneyland’de Gufy kostümü giyip hizmet verdim. İnanılmaz bir deneyimdi” şeklinde konuştu.

Eisner son olarak Türkiye üzerine düşüncelerini paylaştı: “Türkiye yükselen ekonomisi, Doğu-Batı arasındaki köprü konumu ve genç nüfusu ile geleceğin parlak ülkelerinden biri olacak. Teknoloji ve altyapı konusunda geldiğiniz nokta etkileyici. Muhteşem bir insan gücüne sahipsiniz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, şirketlerin yatırım listelerinde hazırladığı listelerin en üst sıralarında yer alıyorsunuz” dedi.

Başarıya giden yolun ilk adımı: Deneyim paylaşımı

Etkinliğe ev sahipliği yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, “Turkcell, bugün 450 bine yakın müşterisiyle kurumsal pazarın da lideri. Turkcell’li olmayı tercih eden şirketlerle birebir temasa geçmek, sunduğu çözümleri anlatmak ve ufuk açıcı beyin fırtınaları yaratmak için yoğun bir etkinlik gündemi yönetiyoruz. Düzenlediğimiz zirveler, konferanslar ve Akıllı Şirket toplantılarıyla Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen fikir insanlarını ağırlıyoruz. Son 5 yıla baktığımızda 350 organizasyon düzenlemişiz, 100 bin kurumsal müşterimizle birebir temasa geçmişiz. İnanıyoruz ki, geleceğin başarılı şirketleri yeni teknolojileri hayata geçirebilenler olacak. Bu yolun ilk adımı ise işte böyle etkinlikler sayesinde fikir önderleriyle, bu işi başaranlarla buluşarak deneyim paylaşmak” dedi.

Dünyanın en ünlü fikir önderleri “Liderler Konferansı”nda

“Turkcell Liderler Konferansı” daha önce de çok önemli fikir önderlerini ağırlamıştı. ABD’li siyasetçi, Apple Yönetim Kurulu Üyesi ve Google Üst Düzey Danışmanı, Nobel Ödüllü Al Gore, Virgin Group’un sahibi, girişimci lider Richard Branson, General Electric eski başkanı Jack Welch ve son olarak Harvard Business School profesörlerinden Michael E. Porter, “Liderler Konferansı” için İstanbul’a gelmiş ve eşsiz görüş ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaşmıştı.

Yazan 22 Mayıs 2013 Çarşamba. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME