Turkcell Superonline Antalya’yı da Fethetti

superonline antalya2008 yılından bu yana 1,8 milyar TL yatırım yaparak Türkiye’yi fiber internetle tanıştıran Turkcell Superonline, Türkiye genelinde 32 bin kilometrelik altyapısıyla fiber interneti 1 milyon 400 bin evin kapısına kadar getirdi. İnternet hızıyla dünya ile boy ölçüşen Turkcell Superonline, Antalya’da 100 bine yakın hane ve işyerine 1000 Mbps hıza kadar internet sunuyor. Turistlerin otel tercihlerinde ve acentelerin anlaşmalarında Turkcell Superonline’ın sağladığı hız ve kaliteli internet bağlantısı önemli bir tercih sebebi oluşturuyor.

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber çağını başlatan ve evlere kadar 1000 Mbps’e varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk telekom operatörü olan Turkcell Superonline, Türkiye turizminin kalbinin attığı Antalya’daki Superonline Abone Merkezi’nde (SAM) gazetecileri ağırladı. Turkcell Superonline’ın tüm ürün ve hizmetlerinin tek çatı altında toplandığı SAM’da düzenlenen basın toplantısında Antalya’daki çalışmalar ve 2013 yatırımlarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Turkcell Superonline Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yanı sıra Antalya’yı da fiber internetle tanıştıran şirket olmaktan gurur duyduklarını belirterek, hızlı ve kaliteli internet bağlantısının artık tatil tercihlerinde de önemli bir rol oynadığına işaret etti.

“Otellerin rekabette öne çıkmasına katkıda bulunuyoruz”

Özata, “Günümüzde internet hayatımızın her alanında… Artık insanlar tatil planlarını internet üzerinden yaptıkları gibi, gittikleri yerde de internet kullanmak istiyor. Bunun nedeni tatildeki fotoğraflarını ya da videolarını en hızlı şekilde sevdikleriyle paylaşmak da olabiliyor; artık mesai saatleri ile sınırlı olmayan iş hayatı düşünüldüğünde bir sunumu acilen paylaşmak zorunluluğu da… Doğal olarak turistlerin otel tercihlerinde ücretsiz internet hizmeti ve bant genişliği önemli rol oynuyor. Turkcell Superonline, en önemli gelir kaynaklarından biri turizm olan Antalya’da evlerin yanı sıra otellere sağladığı “ışık hızında” fiber internet ile otellerin misafirlerini en iyi şekilde ağırlamasına ve rekabette öne çıkmasına katkıda bulunuyor” diye konuştu.

“Antalya’yı 2 bin 600 km’yi aşkın fiber optik ağla donattık”

Turkcell Superonline Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, bireysel, kurumsal ve toptan segmentlerin her birinde müşterilerine uçtan uca ve ihtiyaçlarına tam karşılık gelen hizmetler sundukları başarılı bir iş modeli inşa ettiklerini belirterek, 2013 yılı boyunca da hem Antalya’da hem de tüm Türkiye’de yatırımlarına aynı hızla devam etmek istediklerini söyledi. Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Halihazırda 1000 Mbps hızda internet sunduğumuz 12 il arasında Akdeniz bölgesinde Antalya, Adana ve Mersin gibi üç büyük ilimiz bulunuyor. Bugüne kadarki altyapı çalışmalarımız sayesinde 1.434 km’si şehir merkezinde, 1.234 km’si kırsal alanda olmak üzere Antalya’yı toplamda 2 bin 600 km’yi aşkın fiber optik ağla donattık. Bugün itibarıyla 100 bine yakın hane ve işyerinin kapısına kadar ışık hızında interneti ulaştırdık. 26 binin üzerinde Turkcell Superonline müşterisi şu anda fiber ağlarımız üzerinden tüm dünyaya en hızlı şekilde bağlanıyor. Antalya’da Lara, Liman, Meydankavağı, Meltem, Özgürlük Bulvarı, Şirinyalı, Toros ve Yenidoğan’ın da arasında bulunduğu çok sayıda ilçe, cadde ve sokakta hizmet veriyoruz. Antalya’da haneler dışında, Turkcell Superonline olarak bulut ve veri merkezi hizmetleri gibi toptan telekom çözümleri sunduğumuz kurumsal abonelerimizin sayısı da 180’e ulaştı.”

“Antalya’nın dijital dönüşümde öncü illerden olması için çalışıyoruz”

Şehirlerde dijital dönüşümün ancak fiber optik teknolojinin yaygınlaşmasıyla mümkün olacağını vurgulayan Özata, ülke turizminde oynadığı önemli rol ile Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olan Antalya’nın bu dönüşümde öncü illerden biri olması için çalıştıklarını ifade etti. Bunun için şehirdeki kamu kurumları ve belediyeler ile işbirlikleri inşa ettiklerini söyleyen Özata, “Turkcell Superonline olarak şu anda Antalya’da raylı sistem birimlerinin haberleşmesi ve belediye birimleri arasındaki iletişim için gerekli fiber altyapıyı sunuyoruz” dedi.

“Minimum hız çıtamızı 25 Mbps’e çektik”

Fiber internet pazarının lideri Turkcell Superonline’ın Türkiye genelinde 2008 yılından bu yana gerçekleştirdiği yatırımlara da değinen Özata, bu süre içerisinde 1,8 milyar TL yatırımla kendi altyapısını kurduklarını, 32 bin kilometrelik fiber optik altyapıyla “ışık hızı”nda fiber interneti 1 milyon 400 bin hane ve işyerinin kapısına kadar götürdüklerini, abone sayılarının da 464 bine ulaştığını anlattı. Şu anda 12 ilde evlere kadar 1000 Mbps hızda internet sunduklarını aktaran Özata, Türkiye’de ortalama internet hızı 2,8 Mbps seviyesindeyken, Turkcell Superonline’ın 5. yıl şerefine fiber internette minimum hızı 20 Mbps’den 25 Mbps’e yükselttiğini, böylece Turkcell Superonline aboneleri için 1 GB büyüklüğünde bir videoyu indirmenin en fazla 6 dakika sürdüğünü kaydetti.

“Müşteriye doğru temas için, SAM çalışanlarına 35 bin saat eğitim”

Turkcell Superonline müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her türlü ürün ve hizmetin bir arada sunulduğu Superonline Abone Merkezleri (SAM) hakkında da bilgi veren Özata, “SAM’larda Turkcell Superonline ürün, servis ve kampanya satışlarının yanı sıra aktivasyon, kurulum, nakil ve devir işlemleri gerçekleştiriliyor. Teknik servis ve satış sonrası servis hizmetleri sunuluyor. Fatura işlemleri ve tahsilatı yapılıyor. Türkiye çapında 2 binin üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. Her ay 100 bine yakın haneyi ziyaret ederek hizmetlerimizi anlatıyoruz. Çalışanlarımızın Turkcell Superonline’ı müşterilere en doğru şekilde anlatması bizim için çok önemli. Bunun için çalışanlarımıza geçtiğimiz yıl 20 bin saate yakın uzaktan ve yüz yüze eğitim verdik; 2013 yılında bu süreyi 35 bin saate çıkartmayı planlanıyoruz” dedi.

“Fiber internet ile yenilikçi katma değerli servisler hayatımızı zenginleştiriyor”

Turkcell Superonline’ın katma değerli hizmetlerine de değinen Özata, şu bilgileri paylaştı: “Müşterilerimize bu altyapı üzerinde sadece dünyanın en hızlı internet teknolojisi olan fiber internet erişimini değil, pek çok yenilikçi ürün ve servis de sunuyoruz. Türkiye’de sadece Turkcell Superonline’ın sunabildiği HD Ses hizmeti bunlardan biri. HD Ses, telefon görüşmelerinde karşı tarafın sesini daha net ve “gerçeğe yakın” duymaya olanak sağlıyor. Süper Depo ise, dünyada internet hızından bağımsız 100 Mbps ile depolama yapabilen ilk ve tek bireysel bulut servisi. Turbo Buton ile Turkcell Superonline aboneleri ihtiyaç duydukları anda hızlarını bir günlüğüne 100 Mbps’e kadar yükseltebiliyor.”

Ceyhun Özata, toplantının sonunda SAM’da oluşturulan “Fiber İnternet Deneyim Alanı”nda Antalyalı gazetecilerle birlikte 1000 Mbps fiber interneti ve HD Ses hizmetini deneyimledi. Özata, tüm Antalyalıları dünyanın en hızlı interneti 1000 Mbps’i denemek ve yenilikçi pek çok servisle ilgili bilgi almak üzere SAM’lara davet etti.

Yazan 25 Haziran 2013 Salı. Kategori İnternet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME