Turkcell Üniversiteye 500 Kardelen Daha Gönderdi

Turkcell KardelenTurkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü “Kardelenler” projesi kapsamında eğitim bursu alan 500 kız öğrenci üniversite sınavında başarılı olarak tercih ettikleri bölümleri kazandı.

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı gereği eğitimde fırsat eşitliğini desteklemeyi ilke edinen Turkcell, toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalabilen kız çocuklarının meslek sahibi çağdaş bireyler olma yolundaki mücadelesine destek vermeye devam ediyor. Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte 13 yıldır sürdürdüğü Kardelenler projesi, bu yıl 500 kız öğrencinin daha hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

Hangi meslekler gözde…

Bu yıl üniversiteyi kazanan Kardelenlerin en çok mühendislik, tıp, iktisadi ve idari bilimler, sağlık bilimleri ve hukuk fakülterinin çeşitli bölümlerine rağbet etmiş olduğu dikkat çekiyor. Başarıya ulaşmış Kardelenler’in arasında nükleer enerji mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik, geometri mühendisliği gibi sıra dışı meslekleri kendilerine hedef olarak belirlemiş kızlarımız da bulunuyor.

“500 kızımız daha meslek sahibi oluyor”

Sonuçların açıklanmasından sonra Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Kardelen kızlarımızın başarılarıyla büyük gurur duyuyoruz. Bu projeyi 13 yıldır büyük bir inanç ve emekle, büyüterek devam ettiriyoruz. Hedefimiz kızlarımızın başarıyla eğitim hayatlarını tamamlayarak meslek sahibi bireyler haline gelmeleri. 500 kızımız daha bu aşamada mesleklerini seçmiş durumda. Her biri kendi alanlarında insanımıza, ülkemize hizmet verecek. Kızlarımızın okuyup başarılı olduğunu görmek Turkcell ailesi olarak göğsümüzü kabartıyor” dedi.

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Turkcell ile birlikte yürüttüğümüz Kardelenler projesi, yalnız bizlerin değil Türkiye’mizin yüz akı olan, her türlü ödüle layık, fevkalade başarılı bir sosyal sorumluluk projesi olma onurunu taşıyor. ÇYDD’nin eğitimli toplum yaratma amacı, eğitimli, meslek sahibi kızlarımızın yetişmesiyle gerçekleşmekte. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Burs sayısı 100 bine ulaştı

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasını, meslek sahibi, ufku açık bireyler haline gelmeleri amacıyla 13 yıldır Kardelenler projesini yürütüyor. 2000 yılından bu yana 17 bin Kardelen lise, 1800 Kardelen üniversite mezunu oldu. Kardelenler projesiyle verilen burs sayısı 100 bine ulaştı.

Yazan 03 Eylül 2013 Salı. Kategori Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME