Türkiye Finans’tan tek kullanımlık şifrede yenilik

turk_ye_f_nansTürkiye Finans, 1 Ocak 2010 tarihi itibarıyla internet bankacılığında kullanımı yasal olarak zorunlu hale gelen tek kullanımlık şifre uygulamalarında Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Türkiye Finans İnternet Şubesi kullanıcıları, “Mobil CepŞifre” sayesinde cep telefonlarına yüklenen yazılım aracılığı ile internet şubesine giriş işlemlerinde kullanacakları şifreleri kendileri üretebilecek.

Java tabanlı cep telefonlarının yanı sıra BlackBerry ve iPhone sahipleri de Türkiye’de ilk kez, “Mobil CepŞifre” uygulaması ile şifre üretim işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Türkiye Finans tarafından sunulan ve tüm mobil cihazlarla çalışabilen tek kullanımlık şifre üreten uygulama, kullanıcılara internet şubesi girişlerinde ekstra güvenlik sağlayacak.

Türkiye Finans, internet şubesi kullanıcıları “Mobil CepŞifre” uygulaması için bankaya herhangi bir ek ücret ödemeyecek. Tek kullanımlık “Mobil CepŞifre” uygulamasından faydalanmak isteyenler, Türkiye Finans internet sitesinden gerekli yazılımı yükleyerek Mobil CepŞifre’yi kullanabilirler.

Yazan 14 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Ekonomi, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME