Twitter hackerları yine iş başında bu sefer hedef Çin sitesi Baidu

twitter-cyber-armyKendilerine İran Siber Ordusu (Iranian Cyber Army) olarak adlandıran hackerlar Çin’in en populer arama motoru sitesi Baidu Inc.’yi kısa süreliğine hacklediler. Aynı  türde saldırıya haftalar once  Twitter.com ‘da maruz kalmıştı.

Alınan ekran görüntülerinde İran Bayrağı ve koyu arka plan üzerine “This site has been hacked by Iranian Cyber Army” (Bu site İran Siber Ordusu tarafından hacklenmiştir) yazısı yer aldı.

Aynı grup Aralık ayında mikroblog sitesi Twitter.com’u da benzer şekilde hacklemiş ve ekranda yine aynı yazıya ve de Amerika’ya karşı tehdit içeren yazılara yer vermişlerdi.

Daha once twitter’a yapılan saldırıların nedenleri arasında iranlı öğrencilerin twitter’da yazışmaları ve grup oluşturmaları olarak düşünülmüştü.  Ancak Baidu’ya yapılan saldırının nedeni hakkında hiç bir şey bilinmiyor. Özellikle İran ve Çin arasında arasında enerjiye ortaklıklarının olduğu şu günlerde bu saldırıların gelmesi şaşırtıcı oldu.

Baidu bu atak sonrasında yaklaşık 4 saat kadar kullanım dışı kaldı.

Yazan 12 Ocak 2010 Salı. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME