Twitter için fakir adamlara göre dedi, ama “tweet”lerken yakalandı

zuckerberg_schmidt_twitterTwitter hakkında “fakir adamların email sistemi” şeklinde açıklamalarda bulunmuş Google şirketinin CEO’su Eric Schmidt’in, geçtiğimiz günlerde bu sisteme kayıt olduğu tespit edildi.

Bir bayan Twitter kullancısı, Pazartesi günü gönderdiği mesajda, Schmidt’in @ericschmidt adı altında kendisiyle konuştuğunu söyledi.
Google CEO’sunun hesabı 1 Aralıkta aktif hale getirilmiş.

Scmidt’in iki tweet gönderdiğini (Tweeter sisteminde yapılan paylaşımlar “tweet” olarak isimlendiriliyor.) ve bunlardan birisinin, geçen hafta The Wall Street Journal dergisinde kendi yaptığı bir açıklamaya yönlendirme yapan bir link olduğu söylendi.

Twitter’ın gerçek zamanlı bir arama motoru olarak sahip olduğu potansiyel, yorumcularda, Google şirketinin, Twitter’ı satın almakla ilgilenebileceği yönünde düşünceler oluşturdu.

Üyelerin birbirlerine 140 karaktere kadar mesajlar gönderebildiği Twitter, yayına başladığı Ağustos 2006’dan bu yana popülerliğini arttırmayı sürdürüyor.

Yazan 10 Aralık 2009 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME