Twitter, kullanıcılardan bilgilerini güncellemelerini istiyor

twitter-birdTwitter, kullanıcılarını kişisel bilgilerini yenilemesi için yönlendiriyor. Kullanıcılarının birbirleri ile olan paylaşım ve iletişim olanaklarını arttırmayı hedefleyen Twitter bu doğrultuda kullanıcılardan daha güncel bilgiler kullanmasını istiyor.

Güncelleme isteğini içeren açılır pencere Twitter kullanıcıları kişisel sayflarına giriş yaptıkları zaman çıkıyor ve kullanıcılardan bilgilerin güncellenmesi isteniyor. Ayrıca kullanıcıları telefon numarası ve e-posta gibi bilgilerin paylaşımı konusunda da cesaretlendiriyor.

Fakat paylaşım konusundaki endişeleri de göz önüne alan Twitter kullanıcıların e-posta adreslerinin ve cep telefonlarının izin verilse dahi indeks aramalarında çıkmayacağını söylüyor.

Şu anda güncelleme ve paylaşım isteğini içeren açılır pencere kullanıcıların belirli bir kısmına çıkıyor. Twitter sözcüsü açılır pencerenin yakında tüm kullanıcılar için kullanılacağını belirtti. Geçen yıla göre kullanıcı sayısı altı milyon artarak yetmiş üç milyona ulaşan Twitter, gerçekleşen bu büyüme oranı ile insanların arkadaşlarını, aile üyelerini veya benzer ilgi alanlarına sahip insanları bulmada daha fazla zorluk yaşadıklarına dikkat çekerek daha fazla bilgi paylaşımının sorunu çözeceğine inanıyor.

Yazan 28 Şubat 2010 Pazar. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME