Üçüncü Sinerjitürk Haberleşme ve Bilişim 2013 etkinliği gerçekleşti

DSC_72153. Sinerjitürk Haberleşme ve Bilişim 2013 Etkinliği 14 – 17 Şubat tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Otelinde gerçekleşti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDH) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) himayesinde düzenlenen etkinliğin Altın Sponsoru TÜRKSAT ve Etkinlik Sponsorları; GENPA, İdeks Teknoloji, İstanbul Teknopark oldu. Etkinlik, ayrıca sektörel STK’lar tarafından da desteklendi.

3. Sinerjitürk Haberleşme ve Bilişim 2013 Etkinliğine kamu kuruluşlarından BTK Başkanı Dr. Tayfun ACARER, Kurul Üyeleri; Galip ZEREY, Musa ŞAHİN ve Yaşar GÖK, UDH Bakan Danışmanı İhsan DURDU, UDH Haberleşme Genel Müdürü Atilla ÇELİK ile çeşitli şirketlerden Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Müdürler ve Genel Müdür Yardımcıları ile Daire Başkanı seviyesinde yöneticiler ile akademisyenler katıldılar.

BTK Başkanı Dr. Tayfun ACARER halen42 Milyon 3G 25 Milyon 2G mobil abone olduğuna ve sürekli artan genişband ihtiyacına dikkat çekti. Bu açıdan halen TV izleyicilerinin %7 si tarafından izlenen karasal analog yayın frekans bandının birinci ve ikinci bölümlerinin genişband haberleşme hizmetlerine verilmesini ve bu bandların yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade etti. Kimi Belediyelerin mobil işletmecilerin çalışmalarını zorlaştırarak, Türkiye’nin telekomünikasyon altyapısının gelişmesinin ve Türkiye’nin bilgi Toplumu olmasının önünü dinamitlediğini belirtti. Bu etkinlikte birçok önemli konuşmacının yanı sıra ABD’den Texas Üniversitesinden Doç. Dr. Murat KANTARCIOĞLU’nun özelikle “Büyük Veri” ile bilgi güvenliğine ve bu konuda yaptıkları önemli çalışmaları aktardı. Almanya Rhein-Waal Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan ALKAŞ’ın Türk telekomünikasyon düzenlemeleri ve Türk telekomünikasyon piyasasına yönelik açıklamaları oldukça dikkat çekti.

Fiilen platform olarak hayata geçtiği 2007 yılından itibaren yapılanışı, hedefleri ile ülkemizde ve dünyada ilk ve tek olan SİNERJİTÜRK Vakfı; Türkiye’nin yurt içindeki ve dışındaki insan gücümüz ve şirketlerimiz arasında güçlü bağlar oluşturmak sureti ile “Beyin Göçümüzü Beyin Gücümüze” dönüştürmeyi, ülkemizin hızla kalkınmasına, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasına ve ülkemizin teknoloji üreten ülkeler arasında yer almasına katkı sağlamayı hedefliyor. SİNERJİTÜRK; bundan önceki etkinliklerinde oluşan 37 işbirliğine yenilerini katmayı ve böylelikle şirketlerimizin daha da güçlenmesini amaçlıyor. 81 ülkeden 260.000 yurttaşımıza erişen SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliğinin Vakfının çalışmaları Facebook, Linkedin, Twitter ve Google+ gibi sosyal medyalardan takip edilebilir.

Yazan 23 Şubat 2013 Cumartesi. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME