“Ülkeler kendilerini savunmak için hackerlara yatırım yapmalı”

Akıllı şehirlerin geleceğine yön veren dünyanın önde gelen kuruluş ve uzmanlarını bir araya getirecek World Cities Expo İstanbul’17’de dünyaca ünlü hacker, teknoloji fütüristi ve mucit Pablos Holman damga vurdu.

15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen”WorldCities Expo İstanbul’17”nin ilk gününde ana konuşmacı olarak yer alan Intellectual Venturesbaş mucitlerinden teknoloji fütüristi ve hacker Pablos Holman, ülkelerin ve şirketlerin kendilerini savunmak için hackerlara yatırım yapması gerektiğini böylece yeni savunma yöntemleri geliştirebileceklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği WorldCities Expo İstanbul’17 – Dünya Akıllı Şehirler Fuarı’17, teknoloji dünyasının önde gelen isimlerini dünyanın en önemli metropollerinden İstanbul’da ağırlıyor. 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen dev organizasyonun ilk gününde, son dönemde geleceğin yeni nesil teknolojilerine benzersiz proje ve icatlarıyla damga vuran dünyaca ünlü teknoloji fütüristi, mucit ve hacker Pablos Holman yaptığı sunumla büyük ilgi gördü.

“Teknoloji radikal değişiklikler yapmamızı sağlıyor”

World Cities Expo İstanbul 17’nin ilk gününde Türkiye’deki takipçileriyle ilk defa bir araya gelen Pablos Holman, 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü “Hacking the Future” oturumuyla teknolojinin geleceği ve hayatı değiştiren yeni nesil icatlar hakkında küresel ipuçları verdi. Holman sunumunda “Sıtma taşıyan sivrisinekler yılda milyonlarca yaşama mal oluyor. İşe aldığımız hackerlardan ilk olarak sıtma protokolünün önemli noktalarını hacklemelerini istiyoruz. Çünkü pratikte mücadele yöntemleri bulmamız gerekiyor. Kendi yolumuzu icat etmeliyiz. Biz de sinekleri lazerle buharlaştıran bir teknoloji geliştirdik. Geleceğimizi kurtarmak için geleceği hackliyoruz. Salgın hastalıklar için büyük bir mücadele yürütüyoruz. Bilgisayarlarla tüm modellemeler üzerinde çalışıyoruz. Nükleer atıkla çalışan bir nükleer reaktör geliştirdik. Teknolojilerin var olan durumları radikal olarak değiştirme imkanı var. Bunu geleceğimiz için kullanmalıyız” dedi.

Yazan 17 Mayıs 2017 Çarşamba. Kategori Güncel, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME