Cisco Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Ümit Cinali oldu

Cisco_Umit CinaliTeknoloji dünyasının deneyimli ismi Ümit Cinali, 11 Ocak 2010 tarihi itibariyle Cisco Türkiye Genel Müdürü olarak göreve başladı. 

Bilişim ve iletişim teknolojileri ve telekomünikasyon alanlarında 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Ümit Cinali, kariyeri boyunca Amerika, Avrupa ve Türkiye’de önemli pozisyonlarda çalıştı.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Ümit Cinali, danışmanlık, entegrasyon ve yönetilen hizmetler sunan New York merkezli bir Amerikan şirketi olan Exenet’in CEO ve Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Cinali, daha önce Raychem de dahil olmak üzere birçok teknoloji firmasını hayata geçirerek büyümelerine katkıda bulunmuştur. Mobil bilişim, BİT konsolidasyonu ve bulut bilişim, sanallaştırma, bilgi yönetimi, tümleşik iletişim ve yönetilen hizmetler gibi iş yapış şekillerini değiştiren teknolojiler konusunda büyük tecrübe sahibi olan Cinali, firmalara yönelik sistem ve çözümlerin geliştirilmesi ve uygulamasını yönetmiş; direkt ve satış kanalları aracılığı ile pazarlama faaliyetlerini yürütmüştür. 

Ümit Cinali’nin Cisco’ya katılımıyla ilgili açıklama yapan Cisco Başkan Yardımcısı Kaan Terzioğlu, Ümit Cinali’nin transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Cisco Türkiye’nin Ümit Cinali’nin liderliğinde yeni iş modelleri ve teknolojiler hayata geçireceğine, ve pazarda daha da büyüyeceğine inancımız tam.” dedi. Ümit Cinali ise Cisco ailesine katılmaktan heyecan duyduğunu belirterek; “Cisco’nun vizyonu, yenilikçi yaklaşımı, kurum kültürü ve ülkelere ve toplumlara sağladığı katkılar benim için her zaman dikkat çekici olmuştur. Cisco kullanıcısı olarak edindiğim geçmiş deneyimlerin müşterilerimiz ve kanal iş ortaklarımız ile yenilikçi, etkili bilgi ve iletişim teknolojisi çözümlerinin geliştirilmesinde önem taşıyacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.    

Massachusetts Institute of Technology Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Ümit Cinali, Harvard Business School’da MBA programını tamamlamıştır.

Yazan 12 Ocak 2010 Salı. Kategori Kariyer, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME