Uzmanlar annelerle buluşuyor!

anneysen_com_pinar_simsek_aylin_cakirAnnelere yönelik bir paylaşım platformu olarak kurulan anneysen.com, zengin uzman bölümüyle de dikkat çekiyor. Çocuk sağlığı  ile ilgili pek çok uzmanlık alanının yanı  sıra, psikolojiden beslenmeye, hukuktan astrolojiye kadar çok çeşitli konularda 40’tan fazla uzman annelere danışmanlık veriyor.

Anneler ile anne adayları  için yeni nesil bir iletişim platformu olan ve girişimci iki anne tarafından kurularak Ocak 2010 başında yayına başlayan anneysen.com’a annelerin ilgisi yoğun. Anneliğin her açıdan zor, annelerin ise paylaşıma en çok ihtiyaç duyan insanlar olmasından hareket eden sitede, annelerin ve anne olacakların ihtiyaç duyduğu hemen her şey mevcut. Ayrıca, teknolojiyle ilişkisi ne seviyede olursa olsun her yaştan ve eğitimden annenin siteyi kolay kullanmasına öncelik verildiği için paylaşmak, sormak, bilgi almak da oldukça kolay. Akıllı arama fonksiyonu sayesinde anneler tek bir tuşla istediklerine ulaşabiliyorlar. Ürettikleri içeriği seçtikleri kişilerle paylaşabiliyor, kendi sayfa tasarımlarını yapabiliyor, ortak gruplar kurabiliyorlar. Gizlilik ayarları da anneler tarafından değiştirilebiliyor.

Oldukça kapsamlı  bir içeriğe sahip olan sitede “Uzmanlara Sor” başlığı altında ise 40’tan fazla uzman yer alıyor. Uzmanlar çocuk sağlığı ile ilgili pek çok uzmanlık alanının yanı sıra, psikolojiden beslenmeye, hukuktan astrolojiye kadar çok çeşitli konularda annelerin sorularına birebir cevap vererek destek oluyor. Anneler ilgilendikleri ya da merak ettikleri pek çok alanda uzmanlardan görüş alabiliyor, anneliğin zorluklarını azaltıyorlar. Sayıları giderek artan uzmanların alanları arasında yukarıda sayılanların dışında anne baba, eğitim ve yaşam koçluğu, detoks, estetik cerrahi, iç mimarlık ve çocuk gelişimi gibi alanlar da yer alıyor.

“Uzmanlara Sor” bölümünün bir diğer özelliği ise annelerin sorularını isimsiz olarak da sorabilmeleri. Böylece çocukları veya kendileri ile ilgili konuşmaktan çekindikleri bir konuda bile rahatlıkla sorularını sorup uzmanlardan destek alabiliyorlar.

Kurulalı henüz bir ay olmasına rağmen üye olan annelerin yoğun ilgisi ile karşılaşan anneysen.com, uzman sayısını artırmayı ve uzmanlık alanlarını daha da çeşitlendirmeyi hedefliyor. anneysen.com, kullanıcılarına olduğu gibi uzmanlarına da bir profil sayfası hazırlama imkanı sunuyor. Uzmanlar özgeçmişlerini, ilgi alanlarını, iletişim bilgilerini, makalelerini ve videolarını paylaşabildikleri profil sayfalarından kendilerine yöneltilen soruları cevaplıyorlar.

Sitenin kurucu ortaklarından Aylin Çakır, “anneysen.com’da annelerin birbirleri ile ilişki ve paylaşım içinde oldukları annelere ait bölümler var.  Annenin halinden en iyi anne anlıyor ve destek olmaya çalışıyor. Ama buna ek olarak annelerin uzman desteğine de ihtiyaçları var. O yüzden bu bölümü kurduk. Talep o kadar yoğun oldu ki bazı konularda uzman artışına gitmek zorunda kaldık. Farklı alanlardaki uzmanları da sitemize bekliyoruz”, diyor.

Birbirlerine destek olan ve paylaşan annelerin dünyası anneysen.com’a www.anneysen.com adresinden ulaşılabiliyor.

Annelere özel bu sosyal ağda, uzman olarak yer almak isteyenlerse uzmandestek@anneysen.com adresine yazabiliyor.

Yazan 28 Ocak 2010 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME