VakıfBank’tan hayatı kolaylaştıran mobil ödeme servisi

Feyzi OzcanTeknolojik yatırımlarını aralıksız sürdüren, bu alandaki gelişmeleri yakından izleyen VakıfBank, Turkcell ve MasterCard ile yürüttüğü NFC (Near-field communication – Yakın Alan İletişimi) Projesi’yle müşterilerinin kartlarını Turkcell Cüzdan uygulamasına ekleyerek, cep telefonlarını kredi kartı gibi kullanabilmelerine imkan sağlıyor.

VakıfBank, kazandıran ve hayatı kolaylaştıran hizmetlerine bir yenisini daha ekledi ve Turkcell ile ortak bir projeye imza attı. VakıfBank’ın, Turkcell ile birlikte yürüttüğü NFC Projesi, VakıfBank müşterilerinin kartlarını Turkcell Cüzdan uygulamasına ekleyerek cep telefonlarını kredi kartı gibi kullanmalarına imkan sağlıyor.

VakıfBank Worldcard artık Turkcell Cüzdan’da

VakıfBank müşterileri, temassız özellikli Mastercard kredi kartlarını Turkcell Cüzdan uygulamasına entegre ederek, temassız ödeme kabul eden iş yerlerinde NFC uyumlu cep telefonları ile 35 TL ve altı işlemlerde herhangi bir şifre girmeden ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 35 TL ve üzeri işlemlerde ise kart şifresi girilerek ödeme yapılabiliyor. Müşteriler, Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden VakıfBank kredi kartı başvurusu yapabiliyor; ayrıca harcama bilgilerine de uygulama üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor. NFC teknolojisinden yararlanabilmek için cep telefonlarının NFC uyumlu olması gerekiyor. NFC uyumlu telefonu olan müşteriler Turkcell’in iletişim merkezlerine giderek SIM kartlarını değiştirerek bu hizmetten faydalanabiliyor.

Kredi kartı ve cep telefonu özelliği bir arada

VakıfBank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Feyzi Özcan, VakıfBank’ın kredi kartı ve cep telefonu özelliklerini tek bir cihazda birleştirdiğini belirterek, “Teknolojiye yatırımlarını aralıksız sürdüren ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden VakıfBank, müşterilerine her tür yeniliği sunmaya devam ediyor. Turkcell ile birlikte uygulamaya koyduğumuz yeni projemizde, VakıfBank Cep T Nakit uygulamasını tercih eden müşterilerimiz artık cep telefonları ile de ödemelerini kolayca yapabilecektir. Mastercard’ın paypass temassız ödeme altyapısıyla, mobile ödeme uygulaması tüm VakıfBank müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak” dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın da, Turkcell’in başta NFC olmak üzere mobil finansal servislerde ilklere imza attığına dikkat çekerek “Dünyadaki ilk ticari NFC uygulamalarından biri olan Turkcell Cüzdan ile alışverişte yeni bir dönemin kapılarını açtık. Cep telefonlarını cüzdana dönüştüren Turkcell Cüzdan sayesinde Turkcellliler güvenli, pratik, mobil temassız ödeme kolaylığı ile buluşuyor, mobilitenin avantajlarını yaşıyor, standart kredi kartlarından çok daha fazlasına kavuşuyor. Vakıfbank ile yaptığımız işbirliği ile Vakıfbank müşterilerini de Turkcell Cüzdan kolaylığı ile tanıştırmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

VakıfBank müşterileri yine kazanıyor

VakıfBank NFC uygulamasıyla müşterileriler hızlı ödeme ile zamandan tasarruf ederken, yapacakları her işlem için 10 TL olmak üzere maksimum 50 TL değerinde Worldpuan kazanıyor. VakıfBank NFC uygulamasını kullanan herkes market, otopark, büfe, yiyecek/içecek otomatları gibi birçok temassız ödeme noktasında cep telefonu ile güvenli ve hızlı alışverişin keyfini yaşayabiliyor.

Yazan 29 Mart 2013 Cuma. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME