Vasfiye Teyze Media Markt’ta

Vasfiye Teyze media markTeknoloji market zinciri Media Markt yeni iletişim kampanyasında, Türkiye’nin yeni fenomeni Vasfiye Teyze karakteri ile tüketicilerle buluşuyor. Media Markt yeni reklam kampanyasında çok konuşulan bir karakterle evlerimize konuk oluyor ve reklamlarında “Bakmadan alırsanız çok çekersiniz!” sloganını kullanıyor.

Vasfiye Teyze…

Bazen gülen, bazen ağlayan ama hayatın içinde hep umutlu olan Türk halkı; tanıdık, sivri dili, eleştirel, geleneksel, hep haklı ve hep farklı Vasfiye Teyze karakterini çok sevdi, çok eleştirdi ama hep kendinden biri olarak gördü. Vasfiye Teyze, kiminin çocukluğunda kalan komşu, kiminin akrabası, kiminin de tanıdığı olan biriydi aslında… “Ne çektin be…” diye başlayan gerçekçi ancak sivri dilli konuşmaların ortasında gelen içli bir “Yazzık” kelimesi ve sonunda da içine sürüklenilen gerçekçi ancak pek hüzünlü durum, herkesin hayatının tanıdık kareleriydi. Bu nedenle; yolda, sokakta, okulda, işte, sosyal medyada, her yerde Vasfiye Teyze’nin “Ne çektin be…” lafı günlük sohbetlerin baş cümlesi oldu…

Media Markt ve Vasfiye Teyze…

Ünlü senarist Gülse Birsel tarafından Yalan Dünya dizisi için yaratılan Vasfiye Teyze, burnuna düşen gözlükleri, elindeki tığ işi ve sırtındaki hırkası ile izleyenleri Media Markt reklamlarında da hem güldürüyor, hem de uyarıyor. Reklamlarda, teknoloji alışverişini yapan kişileri ziyaret eden Vasfiye Teyze, kendine özgü iğneleyici sözleriyle karşısındakini pişman ediyor, çileden çıkarıyor. Media Markt’taki bol çeşidi vurgulayan reklam filmi ile başlayan kampanya, farklı reklam filmleriyle devam edecek. Kampanya televizyon dışında; radyo, açıkhava, dijital, basın ve diğer mecralarda da yer alıyor.

Media Markt marka fanatikleri…

Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan, Media Markt’ın Türkiye’de 6 yılda yaklaşık 100 bin metrekareye yayılan 28 mağazası ile tercih edilen teknoloji marketi haline geldiğini, Türk halkının sevdiği yerel bir fenomen ile planladıkları yeni reklam kampanyası ile de teknoloji severlere yine farklarını hissettireceklerini söyledi. Gürcan “Futurebright araştırma şirketi ile yaptığımız çalışmalar sonucunda Media Markt’ın müşterileri tarafından; cesur, eğlenceli, enerjik, çılgın ve şaşırtıcı bir marka olarak algılandığını, markadan sürprizler ve yeni yaklaşımlar beklediklerini gördük. Araştırmaya göre müşteriler Media Markt’ın; uzman ekibinden, uygun fiyat avantajlarından, kaliteli hizmet anlayışından çok memnun. Media Markt’ın toplam bilinirliği Türkiye genelinde oldukça yüksek. Hatta Media Markt fanatiklerinin olduğunu görmek bizi çok memnun etti. Yeni reklam kampanyamız ile de teknoloji severlere hoş bir sürpriz yapmak istedik” dedi.

Media-Saturn Türkiye Pazarlama Direktörü Nurçin Koçoğlu da yeni dönem pazarlama stratejilerini araştırma sonuçlarını da temel alarak hazırladıklarını belirtti. “Media Markt’ın yüksek sesli, çarpıcı ve cesur reklam kampanyalarına bir yenisini daha ekledik. Vasfiye Teyze, sivri dili ancak sözünü esirgemeyen duruşu, iğneleyici konuşma şekli, ses tonu ve aslında herkesin yakınında olan bir figürü hatırlatması ile çok kısa bir zaman içinde fenomen haline geldi. Biz de herkesin merakla takip ettiği bu karakteri reklam kampanyamızda esprili bir şekilde kullandık.” diyen Koçoğlu, “Geniş dağılımlı ve 360 derece bir pazarlama stratejisi ile de reklam lansmanımızın duyurusunu yapıyoruz. Sıcak yaz günlerinde teknoloji severlere keyifli bir reklam kampanyası hazırlamak istedik” dedi.

Yazan 20 Haziran 2013 Perşembe. Kategori Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME