VMware Horizon Suite

vmw_logo_1Sanallaştırma ve bulut altyapısı firması VMware, hareket halindeki çalışanların verilerine, uygulamalarına ve masa üstlerine herhangi bir cihazdan, BT güvenliği ve kontrollerinden feragat etmeden bağlanabilecekleri kapsamlı platformu VMware Horizon Suite’i hizmete sundu. VMware Horizon Suite; yeni bir ürün olan VMware Horizon Workspace ile VMware Horizon View ve VMware Horizon Mirage için yapılan güncellemelerle birlikte BT bölümlerine kullanıcılara cihazlar üzerinden uyumlu ve ilgi uyandıran bir deneyim sunan güvenli ve yönetilmesi kolay sanal bir iş alanı sağlayacak.

Forrester Research tarafından hazırlanan rapor BT’nin kontrolü dışında kullanılan kişisel cihazların alarm verdiğini ortaya koyuyor. Çalışanların yüzde 67’si iş için kendi akıllı telefonlarını, yüzde 46’sı kendi kişisel dizüstü bilgisayarlarını kullanıyor ve bu cihazların hiçbiri şirket tarafından ne onaylanmış ne de denetim altına alınmış durumda. Son dönemde VMware tarafından yapılan bir araştırma da, BT yöneticilerinin yüzde 83’ünün online depolama ve ortak çalışma uygulamalarının kullanımını engellemeyi istediğini gösteriyor. Bu kullanıma hazır uygulamaların ve cihazların şirketlere getirdiği güvenlik ve yönetim zorluklarını çözmek için tasarlanan VMware Horizon Suite, BT’nin güvenli, rahat ve kullanımı kolay sanal bir iş alanıyla kullanıcıların taleplerini karşılamasını da sağlıyor.

Son Kullanıcı Bilişimi İçin Basit ve Birleştirilmiş Bir Platform

VMware Horizon Suite, VMWare’in basit ve tümleşik bir çözümü. Sektör lideri masaüstü sanallaştırması ile VMware’in Project Octopus, Project AppBlast, Project AppShift, VMware ThinApp, VMware Horizon Application Manager ve VMware Horizon Mobile’ı içeren ortak işgücünü baştan başa destekleyen mobil teknolojilerini bir araya getirecek. Mobil işgücünü destekleyecek tümleşik bir platform olan VMware Horizon Suite, tonlarca veri, uygulama ve masaüstü teknolojisini son kullanıcılara kolaylıkla temin edilecek, yönetilecek ve ulaştırılacak merkezileştirilmiş IT hizmetlerine dönüştürmek için tasarlandı. Çözüm ayrıca şunları sunuyor:

· VMware Horizon Workspace

VMware’in sunduğu Horizon Workspace, son kullanıcı deneyimini basitleştiren, verileri, uygulamaları ve masa üstlerini basit toplanmış bir iş alanında birleştirerek kullanıcılara herhangi bir cihaz üzerinde güvenli bir şekilde ulaştıran, böylece BT harcamalarını düşüren yeni bir ürün. VMware Horizon Workspace’le BT yöneticileri kendi cihazlarının yerine son kullanıcılara veya gruplara veri, uygulama veya masa üstlerini tahsis edebiliyor. Son kullanıcılar kurumsal uygulamaları ve hizmetleri kendi kendilerine temin edebiliyorlar. Böylece BT üzerindeki iş yükü azalıyor. BT bölümleri kurumun diğer ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebiliyor. Horizon Workspace BT bölümlerinin yeni cihazları, kullanıcıları veya uygulamaları, cihazları veya son noktalarını tekrar ayarlamak zorunda kalmadan kolayca eklemlerini de sağlıyor. Merkezileştirilmiş yönetim, kullanıcı kurallarının yönetimini ve güçlendirilmesini basitleştiriyor, böylece tüm çözüm güvenlik ve emniyeti geliştiriyor.

· VMware Horizon View 5.2– Kullanımı ve Yönetimi Kolay VDI (Sanal Masaüstü Altyapısı – SMA)

VMware Horizon View 5.2, geleneksel fiziksel PC’leri merkezileştirilmiş BT hizmetlerine dönüştürürken kullanıcı deneyimi, yönetimi ve hizmeti için esneklik ve tam kontrol sağlayan sanal bir iş alanı olarak esnek masa üstü hizmetleri veriyor. Yeni basitleştirilmiş uzaktan erişimli herhangi bir HTML 5’e sahip tarayıcı sayesinde, son kullanıcılar herhangi bir cihazdaki sanal masa üstlerine ve uygulamalara erişebilmek için yük getiren kullanıcı yazılımını yükleme zorunluluğundan kurtuluyor. Donanımla hızlandırılan 3-D grafikler için destek, en grafik ağırlıklı hassas uygulamaların sanal masaüstlerinde çalışmasına olanak veriyor. Çözüm Sanal Masaüstü Altyapısı’na CAD (bilgisayar destekli tasarım) ve CAM (bilgisayar destekli üretim) gibi yeni sektörler de açıyor. Unity’ye sahip Horizon View 5.2, sahip olduğunuz Windows mobil ortamını tablet dostu kullanıcı deneyimine dönüştürecek yeni sezgisel, hareket odaklı arayüzü de sunuyor.

· VMware Horizon Mirage 4– Daha İyi Bir Fiziksel Masaüstü

VMware Horizon Mirage 4, online ve offline üretkenlik için en uygun son kullanıcı deneyimi sağlıyor, masaüstü hizmetlerini hiç dokunmadan yöneterek BT harcamalarını da azaltıyor. Horizon Mirage, PC’yi BT veya son kullanıcı tarafından kullanılan veya yönetilen mantıklı kademelere ayıran, katlı görsel yönetimi çözümü. Horizon Mirage 4, BT’ye ayrı kademeleri diğerlerine zarar vermeden güncelleme imkanı verirken, son kullanıcı verisi ve uygulamaların da güncel olmasını sağlıyor. VMware ThinApp uygulama sanallaştırması ile entegre olması, bir problem veya felaket anında daha düzgün işletim sistemi geçişine olanak veren ve eski haline getirebilecek olanakları sağlayan uygulama paketini etkin hale getiriyor. VMware Horizon Mirage 4, birlikte sunduğu VMware Fusion Professional ile son kullanıcı üretkenliğini geliştiren Mac’lar üzerindeki sanal Windows ortamlarına desteğini de artırıyor.

VMware Profesyonel Hizmetleri ile PC Çağından Çoklu Cihaz Çağına Geçiş

VMware Profesyonel Hizmetleri, kurumlara VMware Horizon Suite için oluşturulan danışma hizmetleri ile çoklu cihaz çağına geçişlerini hızlandıracak destekte bulunuyor. VMware Profesyonel Hizmet Danışmanları, işletme sonuçlarını alabilecekleri çözümü etkili bir şekilde tasarımlayacak ve işler hale getirecek bilgi birikimi ve deneyimi de getiriyor.

Yazan 01 Mart 2013 Cuma. Kategori Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME