Vodafone Red Academy “Data, Everywhere!” Programı Mezun Vermeye Devam Ediyor

Everywhere MezuniyetVodafone Türkiye’nin Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği bilgisayar ve elektronik mühendisliği 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Data, Everywhere!” Sertifika Programı’nın ikinci dönemi, 6 haftalık eğitim sürecinin ardından sona erdi.“Data, Everywhere!” Programı’nda başarılı olan 59 öğrenci, sertifikalarını Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay ve Kadir Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle aldılar. Törende sertifikalarını alan ve Vodafone Türkiye’de staj yapma imkânı yakalayan öğrenciler, kariyerlerine bir adım önde başlamış oldu.

Vodafone Türkiye, mobil iletişim teknolojileri ve mobil data uygulamaları konusunda 30 ülkeden gelen global bilgi birikimiyle oluşturduğu “Data, Everywhere!” Programı ile topluma fayda sağlamayı ve üniversite işbirliklerini güçlendirerek genç yeteneklerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Programla telekomünikasyon sektörüne ilgi duyan 3. ve 4. sınıf mühendislik fakültesi öğrencilerine ulaşılıyor. Üniversite-sanayi ilişkilerinin güçlenmesine ve yakınlaşmasına fırsat sağlayan program, bir yandan genç mühendislerin vizyonlarını genişleterek geleceğin trendlerine yön verebilecek inovatif çalışmaları gerçekleştirmeleri için gerekli desteği sağlarken, diğer yandan da sektöre kazandırdığı nitelikli işgücü ile mobil iletişimin geleceğini yapılandırıyor.“Data, Everywhere!” Programı’nın ilki geçen yıl hayata geçmiş ve 71 öğrenci mezun olmuştu.

Telekomünikasyonun temel kavramları ele alındı

Data Everywhere Programı’na katılan Kadir Has Üniversitesi öğrencileri, Vodafone’un kurumsal eğitim ve gelişim merkezi Red Academy bünyesindeki iç eğitmenlerin rehberliğinde, telekomünikasyon sektörünün en temel konularındanolan Network, Mobil Servisler ve Yeni Teknolojiler’e ilişkin kapsamlı bir eğitim sürecinden geçtiler. Yoğun bir öğrenci katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında teorik eğitimler, öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesine imkân sağlayan uygulama çalışmaları ile desteklendi. Bununla birlikte öğrenciler, Vodafone Teknoloji Merkezlerine yaptıkları ziyaretler ile şirketin abonelerine sunduğu en ileri teknolojileri ve hizmetleri bizzat yerinde görme ve deneyimleme fırsatı elde ettiler.

Başarılı öğrenciler Vodafone’da staja başlıyor

“Data, Everywhere!” Programı’nda en yüksek performansı gösteren 6öğrenci, sertifikalarının yanında, Vodafone Discover Genç Yetenek Programı kapsamında değerlendirmeye alınarak başarılarını ikiye katladılar. Vodafone Türkiye tarafından, genç yeteneklere kariyer ve gelişim fırsatı sunmak amacıyla 2008 yılında hayata geçirilen Vodafone Discover Genç Yetenek Programı kapsamında, her yıl belirli aşamalardan geçen gençlere, Vodafone’da staj yapma imkânı sunuluyor. Staj yapan öğrenciler, performansları doğrultusunda, son sınıfta yarı zamanlı olarak da stajlarına devam edebiliyorlar. “Data,Everywhere!” Programı’na katılan öğrenciler de bu aşamalara katılarak, Vodafone Türkiye’de uzun süreli bir kariyer fırsatının kapısını aralamış oldular.

Pınar Kalay: “Küresel bilgi birikimimizi üniversitelerle, yerel kaynaklarla paylaşıyoruz”

Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de üniversite-sanayi işbirliğine çok değer verdiklerini ve artık bunun bir söylemden öteye geçtiğini belirtirken, şunları söyledi: “Kadir Has Üniversitesi ile başlattığımız ve üniversite-sanayi iş birliğinin önemli bir sembolü haline gelen Data Everywhere! Programı’nın bu seneki eğitim dönemini başarıyla tamamladık. Vodafone Red Academy olarak küresel alanda edindiğimiz bilgi birikimimizi, üniversitelerle yaptığımız işbirliklerimiz sayesinde, yerel kaynaklarla paylaşma imkânı buluyoruz.Ülkemizin sürdürülebilir geleceği için bilgiyi üreten ve yaygınlaştıran, iyi eğitim almış bir genç nesil gerekiyor. Biz de Vodafone Türkiye olarak, bu program sayesinde gençlerimizin vizyonunu genişletiyor, aynı zamanda da yeni fikirler üretebilen ve ürettiklerini uygulayabilen bir genç neslin inşasına katkıda bulunuyoruz. Bu sayede, öğrencilerimize kariyerlerini şekillendirmeleri için önemli bir fırsat sağlıyoruz. Programı başarıyla bitiren arkadaşlarımız, kariyerlerine bugünden bir adım önde başlamış olacaklar. Vodafone Red Academy’nin bu programıyla, uzun vadede mobil iletişim endüstrisinde girişimci ve nitelikli bir iş gücünün istihdam edilmesine aracı oluyoruz. Eğitim programımızı başarıyla tamamlayan genç mühendis adaylarının Türkiye’nin mobil geleceğinin şekillendirilmesine ve ülkemizin dünyanın önde gelen bilgi ekonomileri arasında hak ettiği yere gelmesine önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum.”

Törende konuşan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ise, şunları söyledi: “Vodafone Red Academy ile başlattığımız Data Everywhere projesi bizim için çok önemli bir girişim. Kadir Has Üniversitesi olarak üniversite-sektör işbirliğine büyük önem veriyoruz. Vodafone ile yaptığımız işbirliği, bizim için nitelikli, cesaret verici ve çok iyi bir örnek. Bizi daha da ileriye taşıyacak bu işbirliğinin gelişerek sürmesini temenni ediyoruz. “Data Everywhere!” programı, öğrencilerimiz için çok önemli bir girişim oldu. Bu bizler için çok değerli. Programa katılan öğrencilerimiz arasından 6’sı Discover Genç Yetenek programı adayları arasına seçildi. Bu da bizim için çok sevindirici bir gelişme. Daha önce çeşitli vesilelerle dile getirdiğimiz gibi dünya bir iletişim devrimi yaşıyor, Türkiye de bu devrimi hızla yakaladı. Teknoloji ve bilişimdeki bu değişim, hayatlarımızı da değiştiriyor. Artık bilgiye ulaşmak çok kolay ancak asıl önemli olan elimizdeki bu bilgiyi nasıl kullandığımız ve bu bilgiyle ne yaptığımız. Bunu akıllı, yaratıcı bir biçimde kullananlar fark yaratıyor. Bu bağlamda, “Data Everywhere!” programı öğrencilerimize kazandırdığı bilgi ve becerilerle onların geleceğinde fark yaratacak. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yazan 13 Mayıs 2013 Pazartesi. Kategori Her Şey!, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME