“Wargaming” Linux, Django ve Wikimedia’yı Destekliyor

Wargaming logoÖnde gelen free-to-play oyun geliştirici ve yayıncısı Wargaming, bugün üç önemli açık kaynak geliştirme kurumuna finansal destek sağlayacağını açıkladı: Linux Software Foundation, Django Software Foundation ve Wikimedia Foundation.

Oyun geliştirici ve yayıncısı olarak tanınan Wargaming, başarılı oyunlarını güçlendirmek için pek çok açık kaynak teknolojisini kullanıyor. Wargaming’in düzenli olarak kullandığı teknolojileri desteklemek konusundaki arzusu sadece bugüne kadar gösterilmiş çabalara katkı verme amacını ortaya koymakla kalmıyor, bu teknolojilerin gelişerek gelecekteki hedeflerine ulaşmaları için yardımcı olma isteğini de gösteriyor.

Wargaming Çözüm Mimarı Maksim Melnikau, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Efsanevi DVO evrenlerimizi yaratırken birçok açık kaynak teknolojisi kullanıyoruz. Linux ile sunucularımızı çalıştırıyor, web projelerimizin iskeletini Django ile oluşturuyor, araştırmalarımızda Wikimedia’nın yardımına başvuruyoruz. Şirket olarak bu harika araçların yaratılmasında emeği geçen tüm geliştirici, test elemanı ve kullanıcılara teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz. Bu büyük çalışmaların geleceğe uzanmasında yardımcı olabileceğimiz için çok büyük gurur duyuyoruz.”

Yazan 28 Mayıs 2013 Salı. Kategori Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME