WD’den yeni My Passport Studio

wdfMP_Studio5Harici depolama çözümlerinde dünya liderinden WD süper hızlı FireWire 800 arabirimi ve sürücünün fişi prizden çekilse bile, her zaman görünebilen, özelleştirilebilir e-etiket’e sahip yeni My Passport Studio taşınabilir sürücüsünü geçtiğimiz hafta tanıttı. Güzel ve stil sahibi bir tasarıma, yeni yüksek performansa sahip My Passport Studio sürücüleri Mac bilgisayarlar için formatlı, Apple TimeMachine yazılımı ile uyumlu, WD SmartWare yazılımı ile birlikte otomatik ve sürekli yedekleme imkânına ve 256-bit donanım bazlı şifreleme özelliğine sahip olarak geliyor. 320 GB, 500 GB ve 640 GB kapasitelere sahip olarak sunulan My Passport Studio sürücüleri, seçkin dağıtıcılarımız ve shopwd.com sitesinden temin edilebilir.

WD’nin My Passport Studio sürücüleri, yaratıcı profesyoneller ve Mac meraklıları için tasarlanmıştır. Onların üretimleri ve birçok büyük dosya kullanmaları, bilgisayardan My Passport Studio sürücülerine, Fire Wire 800’ün sağladığı, daha hızlı transfere ihtiyaç duymalarına sebep oluyor. Ayrıca fotoğrafçılar gibi bazı profesyoneller de, etkin olarak çalışmalarını organize edebilmek için e-etiketleme sisteminden faydalanıyor.

My Passport sürücülerinin ön tarafından bulunan Akıllı e-etiket ekranı, birlikte gelen WD SmartWare yazılımı kullanılarak, istenilen sıklıkla değiştirilebilir. Kullanıcılar sürücülerini kişiselleştirmek ya da kendilerine içeriğini hatırlatmak için bir etiket oluşturabilirler. E-etiket aynı zamanda, mevcut kapasiteyi ve sürücünün kilitli olup olmadığını gösterir. E-kağıt teknolojisinin kullanılması, sürücü takılı değilken bile, ekrandaki bilginin görünür olmasını sağlıyor.

Parks Associates araştırma firmasına göre, A.B.D.’de genişbant internet kullanan ortalama bir ailede, 120 GB’dan daha fazla dijital medya ve dosya var ki bunun 2013 sonunda 1 TB datayı aşacak kadar büyümesi bekleniyor.

WD’nin Markalı Ürünler grubu pazarlama başkan yardımcısı olan Dale Pistilli, “Müşterilerimizden birçoğu içeriklerini birden çok harici sürücüye depoluyor ki bu durum her bir sürücüde hangi içeriklerin olduğunu bilmeyi zorlaştırıyor,” dedi. “E-etiket akıllı ekranı, dijital hayat ve çalışmayı organize etmek ve kayıtlarını takip etmek için zarif ve paratik bir çözümdür. WD SmartWare yazılımı, otomatik ve sürekli yedekleme ve şifreleme ile kullanıcıların değerli verilerini korumalarını kolaylaştırıyor.”

Yeni My Passport Studio, kolay yedekleme için, Apple TimeMachine yazılımı ile tam olarak uyumludur. Aynı zamanda, otomatik ve sürekli yedekleme yapan kullanıcılara yedekleme yapıldığı anda görsel olarak izlemeleri ve yedeklemeden emin olmalarını sağlayan ve gerçek zamanlı görsel arayüzü ile basit ve sezgisel olan WD SmartWare yazılım opsiyonunu da sunuyor. İlk yedeklemeden sonra, kullanıcıların dosyaları, her dosya eklediklerinde ya da dosyaları değiştirdiklerinde, otomatik olarak yedeklenir.

Ayrıca, My Passport Studio sürücüleri, dosyaları kaydetmeden önce şifreleyen, 256-bit donanım bazlı ve kullanıcı tarafından seçilen şifre korumasına sahiptir. Tipik olarak çok daha pahalı sürücü sistemlerinde olan bu şifreleme, kullanıcıların verilerini güvenli tutmak için sanal bir asma kilit olarak görev yapar.

My Passport Studio sürücüleri 320 GB, 500 GB ve 640 GB’lık kapasitelerde ve 3 yıllık sınırlı garanti ile sunulmaktadır. My Passport ultra-taşınabilir sürücüleri seçkin distribütörlerden ve online olarak shopwd.com adresinden temin edilebilir.

My Passport Studio için, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı, kapasitelerine bağlı olarak $149,99 ile $199,99 arasında değişmektedir.

Yazan 08 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME