WeChat Sana Özel “Moments – Anlar” Özelliği

WeChat LogoMesaj uygulamaları, hızla büyüyen cep telefonu pazarında en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Tüm dünyada 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip WeChat de yenlikçi özellikleri ile mobil sosyal iletişimde yeni ufuklar açıyor. WeChat’in yeni özelliği “Moments – Anlar” kullanıcıların her zaman ve sadece kendi kapalı ağı içerisinde birbiriyle iletişimde kalmasını sağlıyor.

Cep telefonu kullanımı genç nüfus arasında yaygınlaştıkça, gençlerin büyük çoğunluğu internete cep telefonları ile bağlanmayı tercih ediyor. Mobil internet kullanan kişi sayısı sadece bir yıl içinde 2,5 kat artmış durumda. Türkiye’de 2011’de 4 milyon olan mobil internet kullanıcı sayısı 2012’de 9,7 milyon kişiye* ulaştı. Gençleri çevrimiçi olmaya iten önemli bir motivasyon ise sosyal ağ platformlarında vakit geçirmek. WeChat, “mobil” ve “sosyal medya”ya artan şekilde odaklanarak gelişen trendlere cevap veren uygulamalar arasında kendini gösteren; kullanımı kolay, esnek sosyal medya deneyimi sözü ile kendini rakiplerinden farklılaştıran yenilikçi bir uygulama.

Yükle, paylaş, yorum yap, ağda kal

Belli başlı tüm işletim sistemi platformları için 18 ayrı dilde komple bir mobil sosyal ağ uygulaması olan WeChat, seçkin “Moments – Anlar” özelliği ile beraber sunuluyor. “Moments” WeChat uygulaması dahilinde kullanıcıları sürekli bağlı tutan bir sosyal çevre. Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak, arkadaşlarının görmesi için fotoğraf yükleyebiliyor, mevcut durumlarını yazabiliyor ya da bulundukları yeri işaretleyebiliyor. WeChat’in “Moments – Anlar” uygulaması kullanıcıların arkadaşlarının fotoğraflarını beğenip onlarla ilgili yorum yapmalarını sağlıyor.

WeChat, kullanıcı mahremiyetine önem veriyor

WeChat kullanıcılarının gizliliğini korumaya yönelik bir önlem olarak “Moments – Anlar” uygulamasında, kullanıcının sadece bağlantı kurmasına izin verdiği arkadaşları, onun yazdıklarını ve resimlerini görebiliyor. Sosyal medya üzerindeki güvenlik ve gizlilik endişeleri karşısında bu önlemler kullanıcılara gönül rahatlığı veriyor ve kullanıcıların sadece güvenilir kişiler olan kullanıcılarla etkileşimde olmalarını ve bilgi paylaşmalarını sağlıyor.

“Hold to Talk” ile arkadaşlarınla sesli mesajlaş

WeChat kullanıcılara mobil ya da veri ağı üzerinden arkadaşlarına sesli mesaj gönderebilmelerini sağlayan “Hold to Talk” özelliğini de sunuyor. WeChat kullanıcının istediği zaman ve istediği yerde 40 kişiye kadar arkadaşlarıyla konuşabilmesini sağlayan “Group Chat – Grup Konuşması” özelliğini de destekliyor.

Görüntülü konuşma deneyimini bir de WeChat kalitesi ile yaşa

Görüntülü Konuşma kalitesi de WeChat’in mobil sosyal iletişime artı değer katan başka bir deneyimi. Kullanıcılar, arkadaşlarıyla kullanımı kolay bir yolla yüz yüze konuşabiliyor. Ayrıca, çevrimiçi aramayı bitirmeden sesli arama ile görüntülü arama arasında kolayca değişiklik yapabiliyor.

WeChat tamamen ücretsiz

WeChat’i yüklemek, kullanmak ve indirmek tamamen ücretsiz. Bu yenilikçi uygulama ile WeChat kullanıcıları, lisans süresinin sona ermesi gibi sorunlar ya da şüpheler yaşamak zorunda kalmıyor.

Yazan 19 Mayıs 2013 Pazar. Kategori İnternet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME