WeChat:“Mobil iletişimin yeni yolu”

WeChat_Logo“Mobil iletişimin yeni yolu” sloganıyla Nisan 2013 itibariyle Türkiye pazarına da sunulan yenilikçi mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat, BlackBerry için WeChat 2.5 sürümünü çıkardı. WeChat’in yeni BlackBerry 10 platformu için de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Önde gelen yenilikçi mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat BlackBerry OS 5, OS 6 ve OS 7 için WeChat 2.5’i piyasaya sürdüğünü ve WeChat’i yeni BlackBerry 10 platformuna getirmeyi planladığını açıkladı.

Tencent Uluslararası İş Grubu Ürün Merkezi Başkanı Dennis Hau, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dünyanın dört bir yanında BlackBerry akıllı telefonları üzerinden WeChat kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Biz de mevcut BlackBerry müşterileri için en son WeChat 2.5 sürümünü sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyor ve yepyeni WeChat deneyimini BlackBerry 10 platformuna da taşımayı planlıyoruz. Bu yeni sürüm ve planımız ile WeChat’in erişimi daha da genişletilirken, ticari kullanıcılara ve tüketicilere de BlackBerry akıllı telefonları üzerinden zenginleştirilmiş bir mobil sosyal deneyim sunuyoruz. WeChat’in yeni bir iletişim yolu sağlamaya yönelik temel taahhüdüdüne değer veren meraklılara ve kullanıcılara yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

BlackBerry için WeChat 2.5, beğeni toplayan lokasyon bazlı “Salla” hizmetini de ekleyerek kullanıcıların cihazlarını sallayıp sohbete başlamak suretiyle dünyanın dört bir yanındaki diğer insanlarla irtibata geçmesine imkan veriyor.

WeChat 2.5 BBM ile de entegre edilebiliyor

WeChat 2.5’un BBM (BlackBerry Messenger) ile entegre edilebilmesi sayesinde kullanıcılar, BBM üzerindeki tüm dostlarını artık tek bir tıklama ile WeChat üzerindeki arkadaşlarına ekleyebiliyor ve dahili menü seçimi ile WeChat ID’sini bir BBM sohbeti içinde paylaşabiliyor. BlackBerry üzerinde dostlarınız ile görüntüler paylaşmak da basit ve kolay hale geliyor. Yeni sürüm ile kullanıcılar birden fazla fotoğraf yükleyebiliyor, beğendikleri fotoğrafları tam ekran olarak görüntüleyip yakınlaştırabiliyor.

BlackBerry için WeChat 2.5 ücretsiz

Kullanıcılar, WeChat 2.5 sürümünü ücretsiz olarak indirebiliyor, birbirlerine metin iletileri atabiliyor, “Bas Konuş” özelliği ile sesli mesajlar gönderebiliyor, fotoğraf, müzik ve videoları paylaşabiliyor. WeChat aynı zamanda kullanıcıların bilgileri paylaştıkları insanları kısıtlayabilmesine imkan veren kapsamlı gizlilik ayarları da sunuyor.

WeChat BlackBerry 10 platformu üzerinde hayata geçirilecek

WeChat, yenilikçi mobil sosyal uygulamasını yeni BlackBerry 10 platformuna da taşıyacak. Yeniden şekillendirilen ve tasarlanan BlackBerry 10, sürekli olarak müşterinin ihtiyaçlarına uyum sağlayan daha hızlı, daha akıllı bir deneyimi sunarak, yeni ve eşsiz bir mobil bilişim deneyimi yaratıyor. BlackBerry 10 için WeChat, güvendiğiniz arkadaşlarınız ile fotoğraf, yazılı ileti ve URL bağlantılarının paylaşılabilmesi için “Anlar”, cihazlarınızı sallayarak dünyanın dört bir yanındaki diğer insanlar ile temasa geçmek için “Salla”, “yakınınızdaki ortamda yeni arkadaşlar bulmak ve tanışmak için “Etrafa Bak” ve “deniz”e attığınızda dünyanın herhangi bir köşesinden alınabilen bir şişenin içine yazılı veya sesli bir mesaj ekleyerek yeni insanlar ile tanışmak için “Şişedeki Mesaj” gibi sevilen özellikleri de içerecek. Bunlara ek olarak, WeChat kullanıcılarının sevdiği tüm mevcut özellikleri de sunacak.

WeChat Temmuz’da BlackBerry Z10’da

BlackBerry Z10 akıllı telefonu için WeChat Temmuz ayı itibariyle BlackBerry World üzerinde ücretsiz olarak temin edilebilecek. BlackBerry Q10 akıllı telefonu için WeChat’in ne zaman kullanıma sunulacağı ise daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Yazan 03 Temmuz 2013 Çarşamba. Kategori Son Dakika, Uygulamalar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME