Wenice Kids iletişim altyapısı TurkNet ile güçleniyor

turknetlogoTürkiye’nin en büyük bağımsız İnternet Servis Sağlayıcılarından olan ve Veri Akış Erişimi (VAE) sistemi sayesinde veri alışverişini kendi güçlü omurgası üzerinden sunan TurkNet, tekstil sektörünün lider firmalarından biri olan Wenice Kids’in iletişim maliyetlerini yüzde 60 azalttı. TurkNet’ten internet erişim ve özel sanal ağ işletim (MPLS VPN) hizmeti alarak iletişim altyapısını TurkNet omurgasına dâhil eden Wenice Kids, 50’si Türkiye’de olmak üzere dünya genelindeki 378 mağazası arasında güvenli, kesintisiz ve yüksek performanslı bir veri iletişimi kurma imkânına sahip oldu.

1996 yılından bu yana Türkiye’de kurumlara her türlü ses ve veri iletişimi hizmetleri sunan ve 2008 yılında gerçekleştirdiği 20 milyon dolarlık yatırımla sektörün ikinci büyük oyuncusu haline gelen TurkNet, Türk tekstil sektörünün lider ismi Wenice Kids’in iletişim maliyetlerini yüzde 60 oranında azalttı. TurkNet’ten internet erişim ve özel sanal ağ işletim (MPLS VPN) hizmeti alan Wenice Kids, 50’si Türkiye’de olmak üzere dünya genelindeki toplam 378 mağazasını TurkNet’in güçlü ve bağımsız IP omurgasına dâhil etti.

Wenice Kids’in seçiminde TurkNet’in yüksek performanslı, ölçeklenebilir, güvenli ve ekonomik bağlantı seçenekleri sunabilmesi, müşteri memnuniyetini yüksek seviyede tutması, olası sorunları önceden bildirmesi ve hem yönettiği cihazları hem de hatları 7/24 takip etmesi etkili oldu.

Veri Akış Erişimi (VAE) sistemini uygulayarak Türkiye’de bir ‘ilk’e imza atan ve kurumsal hizmetlerini kendi yönetimindeki güçlü omurgası üzerinden sunan TurkNet, proje kapsamında Wenice Kids’e,  kurumsal müşteri temsilcisi, arıza takiplerini izleme olanağı veren Destek Kaydı uygulaması gibi kurumsal hizmet ayrıcalıkları sundu. Bunlara ek olarak, TurkNet’in Cisco Systems’ten CCNA sertifikası almış uzmanlarından oluşan teknik destek ekibi de Servis Düzeyi Anlaşmaları (SLA) kapsamında Wenice Kids’e 7 gün 24 saat destek ve ‘premonitoring’ (önizleme) hizmeti de veriyor.

Hat kullanım bilgilerinin görüntülenebildiği Hat Kullanım Grafiği (MRTG), çağrı ve destek kayıtlarının destek ekibi tarafından öncelikli olarak ele alınması (Priority), Ağ İletişimi Hizmet Kalitesi (Quality of Service – QoS) ve trafik mühendisliği yetenekleri sayesinde kritik trafiğin sınıflandırılması ve önceliklendirilmesi de yine TurkNet tarafından sunulan hizmetler arasında yer alıyor.

TurkNet ayrıca Wenice Kids’e, veri ve ses paketlerinin aynı veri hattı üzerinden limitsiz bir şekilde ofisler arası taşınması, cihazların seçim ve yönetiminde esneklik, yedeklilik, kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek fatura ve kullanım bilgilerini görme imkânı sunan Elektronik Hesap Yönetimi (Customer Care Online) ara yüzü de sunuyor.

Proje sonucunda sahip olduğu yeni sistemle mevcut şubeleri arasında güçlü ve güvenli bir iletişime sahip olan Wenice Kids, açacağı yeni şubeleri de kolaylıkla ekleyebileceği, büyümeye müsait ve esnek bir yapıya yatırım yapmış oldu. Şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarında yüzde 70’e varan indirimler elde eden Wenice Kids, MOL Mağazaları Projesi’nde de TurkNet ile işbirliği yapma kararı aldı.

Wenice Kids Bilgi İşlem Müdürü Bora Aydoğan, proje hakkında şunları söyledi: “Tüm mağaza ve merkezlerimizi tek bir iletişim çatısı altında toplamaya yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz bu projede, tüm sistemlerimizi 7 gün 24 saat izleyerek olası aksaklıklara anında müdahale edecek, alanında uzman bir firma ile çalışmak istedik. TurkNet’in Türkiye’de bir “ilk”e imza atarak Veri Akış Erişimi (VAE) sistemini hayata geçirmesi ve kendi yönettiği IP omurgası üzerinden hizmet veriyor olması nedeniyle bu projeyi birlikte gerçekleştirme kararı aldık. Proje kapsamında TurkNet, sahip olduğu uzmanlık ve deneyimin yanı sıra son derece avantajlı hizmetler de sunarak tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. Gerek sergilediği yaklaşım, gerekse yüksek kalitedeki teknik altyapısı nedeniyle TurkNet’le çalışmanın son derece doğru ve yerinde bir karar olduğunu bir kez daha anladık.”

TurkNet Data Hizmetleri Ürün Müdürü Erdem Eriş ise proje ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “TurkNet olarak kendi sektöründe lider bir oyuncu olan Wenice Kids’in tüm iletişim altyapısını yönetiyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Geniş ürün portföyümüz ve esnek tarifelerimiz sayesinde Wenice gibi büyüyen firmaların taleplerine en etkin ve en ekonomik çözümlerle yanıt veriyoruz. Birçok farklı sektörden büyük kurumların yıllardır bizi tercih etmesinde, verdiğimiz ayrıcalıklı desteğin de büyük önemi var. Firmalara özel atanan kurumsal müşteri temsilcilerinin yanı sıra Cisco sertifikalı teknik destek ekibimiz de müşterilerimizin çağrılarını alıp anında çözüm üretebilmek için 7×24 hizmet veriyor. Ayrıca müşteri hatları da ekiplerimiz tarafından sürekli izleniyor. Böylelikle sorunları daha oluşmadan öngörüyor ve büyümeden gideriyoruz. Fark yaratan pek çok yenilikçi hizmetimizle, çalıştığımız firmalarla olan ilişkimizi günden güne derinleştiriyor ve sağlamlaştırıyoruz. Wenice Kids ile olan ilişkimizin de bu doğrultuda derinleştiğini görmekten dolayı da ayrı bir mutluluk duyuyoruz.”

Yazan 26 Mart 2010 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME