Western Digital’dan 10TB kapasiteli sabit sürücü

Western Digital, NAS için optimize edilmiş helyum bazlı WD RED ve WD RED PRO sabit sürücü ailelerini 10TB kapasiteli modeller ile genişletti. Ödüllü ürün ailesi 7×24 çalışan NAS sistemleri için optimum performans, yüksek kapasite ve güvenilirlik sunuyor

Veri depolama teknolojileri ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), ödüllü WD Red®  ve WD Red Pro NAS sabit sürücü ailesini kişisel kullanım, ev kullanıcıları ve NAS sistemleri kullanan küçük-orta ölçekli işletmeler için optimize edilmiş 10TB kapasiteli yeni modelleri ile genişlettiğini duyurdu. Western Digital, içerisinde NAS sistemlerinin de bulunduğu birçok uygulama için şu ana kadar 15 milyondan fazla helyum-tabanlı yüksek kapasiteli sürücünün sevkiyatını yaparken yüksek kapasiteli ve olağanüstü güvenlik sunan sürücüler ile müşterilerini desteklemeye devam ediyor. NAS sabit sürücü ailesinin WD Red sürücüleri sayesinde müşteriler, değişen NAS depolama ihtiyaçlarına göre yukarı veya aşağı yönde ölçeklendirme yapabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Western Digital’in Cihaz Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Brendan Collins, “NAS kullanan ev ve küçük işletmelerin karşılaştığı performans, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için Temmuz 2012’de WD Red sürücülerimizi tanıttık. Geçen beş yıl içerisinde 16 milyon WD Red sürücümüz ile bu platformu geliştirmeye devam ederek, müşterilerimizin özel bulut ihtiyaçlarını karşılayacak inovatif HelioSeal platformumuzu ve diğer gelişmiş teknolojilerimizi ortaya çıkardık.” dedi.

WD Red 10TB NAS Sabit Sürücü
İlk olarak 2012 yılında tanıtılan WD Red sabit sürücüler, NAS’ın kendine özel ortamları ve toplam sahip olma maliyetlerini düşüren uygun fiyatlı, güvenilir ve uyumlu depolamaya yönelik artan talebi karşılamak için geliştirildi. Western Digital’in HelioSeal® helyum-teknolojisi ile geliştirilen WD Red 10TB sabit sürücüler her zaman açık, tek yuvadan 8 yuvaya kadar bölmeye sahip NAS sistemlerinin artan depolama ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek kapasite ve performans sunuyor. Helyum-tabanlı tasarım sayesinde WD Red 8TB NAS depolama sürücüsüne kıyasla kapasitede yüzde 25 daha fazla artış elde ediliyor. 16 bölmeye sahip kasaları ve raf-tabanlı sistemleri de destekleyen WD Red Pro 10TB sabit sürücü, 16 yuvaya kadar bölmesi bulunan NAS sistemlerine yüksek performans, güvenilirlik ve kapasite katıyor.

Yazan 18 Mayıs 2017 Perşembe. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME