Windows, Office ve Explorer Açıklarını Kapattı

ie8

Windows, 6 güncelleme ile birlikte yayınladığı yamalarla ile Office ve Internet Explorer 8’de bulunan 12 adet açığını kapatmayı hedefliyor ve ekliyor yeni gelecek ataklara hazırız.

Bu 12 açığın 1den 4e kadar derecelenmesinde 7 tanesi kritik obje, 4 tanesi önemli, 1 tanesi ise bir adım aşağısı olarak belirlenmiş. Browserlar arasında her zaman güvenliği savunan Explorer için güvenlik güncellemeleri her zaman önemli olmuştur.

Explorer 8’in daha önceki sürümü olan IE7’de güvenlik açıklarının olduğunu belirten Microsoft yöneticileri ancak IE8’de böyle güvenlik sorunlarının yaşandığında Microsoft Güvenlik Geliştirme Departmanı’nda (Microsoft’s Security Development Lifecycle) bir problem olduğunu düşünüyoruz ve bu bizi olumsuz etkiliyor diyorlar. Bu bölüm Microsoft’un çıkardığı ürünlere stres testi uygulayarak ve bu problemlerine çözüm bulmak için bulunuyor.

Yazan 09 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Güvenlik, İnternet, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME