Windows Storage Server SNC Atlas Sunucularında

snc_atlasSNC Bilgisayar, Microsoft tarafından sadece depolama çözümleri konusunda yetkinliğini kanıtlamış firmalara verilen Windows Storage Server satış yetkisine sahip oldu.

Türkiye’nin ilk yerel depolama sunucu üreticisi SNC, bir ilke daha imza atarak Microsoft Windows Storage Server satışı yapan ilk Türk firması oldu. Microsoft tarafından depolama çözümleri konusunda yetkinliğini kanıtlamış firmalara verilen Windows Storage Server satış yetkisi sayesinde SNC Bilgisayar, Atlas depolama sunucularını üzerinde Windows Storage Server yazılımı yüklü olarak satabilecek.

SNC’nin geçtiğimiz yıl pazara sunduğu depolama sunucu ailesi Atlas Depolama Platformu farklı depolama yazılımı ve protokolleri için güvenilirliğini kanıtlamış bir çözüm olarak pazarda kendine önemli bir yer edindi. Bu platforma eklenen yazılım ve arabirim seçenekleri ile Atlas depolama sunucuları; NAS, ISCI ve Fibre Channel protokollerini destekleyen açık ve genişleyebilir depolama çözümleri sunabiliyor.

Windows Storage Server satış yetkisi sayesinde SNC, Open-E firmasının depolama yazılımının yanında Atlas depolama çözümlerinde Windows Storage Server 2008’i de kullanabilecek.

Pazara çıkmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen Atlas depolama çözümlerinin kalitesini ispatladığını söyleyen SNC Genel Müdürü Mehmet Irgaç; “Microsoft, Windows Storage Server satış yetkisini sadece depolama alanında kendini ispatlamış firmalara veriyor. Yerli bir üretici olarak yetkiye sahip olmamızı, SNC’nin AR-GE ve teknolojiye yaptığı yatırımın yansıması olarak görüyoruz” dedi.

Yazan 23 Ocak 2010 Cumartesi. Kategori Donanım, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME