Windows Xp Kullanıcılarına Kötü Haber!

microsoftMicrosoft Xp kullanıcıları için yaptığı açıklamada Xp üzerinde kullanılan Internet Explorer tarayıcısında güvenlik açığı olduğunu belirtti.
Windows Xp işletim sistemi kullanıcılarına yönelik bu tehdidin Internet Explorer üzerinde bulunan bir güvenlik açığından kaynaklandığını açıklayan Microsoft Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemleri için bu açığın var olmadığını da belirtti.
Microsoft yetkilisi Dave Forstrom yaptığı açıklamada tehdit ile ilgili olarak henüz kendilerin ulaşan bir saldırı bilgisi olmadığını ve konuyu derinlemesine araştırdıklarını söyledi.
Ayrıca firma yetkilileri bu açığın geçtiğimiz ay Internet Explorer 6 tarayıcısında bulunan ve Çin’ de bilgisayar korsanlarının Google’ a saldırılarında faydalandıkları güvenlik açığından farklı olduğunu belirterek, yeni açığın sadece Windows Xp işlerim sistemi kullanıcılarını kapsadığının altını çizdi.

Yazan 10 Şubat 2010 Çarşamba. Kategori Fotolar, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME