Wipro ve Trend Micro’dan ortak sanallaştırma çözümleri

TrendMicro_logoWipro ve Trend Micro, dinamik veri merkezleri için yeni nesil sanallaştırma güvenlik çözümleri sunmak üzere işbirliği yapıyor. İki şirket, özel ve kamu kuruluşlarının bulut güvenliğini sağlayacak “Mükemmellik Merkezi” ürün ve hizmetleri geliştiriyor.

İnternet içeriği ve dinamik veri merkezi güvenliği konusunda önde gelen şirketlerden Trend Micro, Wipro Limited’in global BT (bilgi teknolojileri) hizmetleri sunan firması Wipro Technologies ile işbirliği yaparak, dinamik veri merkezleri için yeni nesil sanallaştırma çözümleri sunacak. İşbirliğiyle, bir yandan operasyonel maliyet tasarrufu yapmak, bir yandan da kritik BT varlıklarının güvenlik ve uyumluluğunu sağlamak zorunda olan özel ve kamusal bulut bilgi işlem ortamlarının güvenliğini sağlayacak çözümler geliştirilmesi hedefleniyor.

Wipro ve Trend Micro, bu stratejik anlaşmanın bir parçası olarak, birlikte Mükemmellik Merkezleri oluşturacak, günümüzün sanallaştırılmış veri merkezlerinin veri koruma, güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarının yanı sıra sunucu konsolidasyonuna yönelik artmakta olan pazar talebine de yanıt verecekler. Ortak müşteriler, Wipro’nun hızlandırılmış ve maliyet etkin uygulama yaklaşımıyla Trend Micro Enterprise Security çözümlerinden tam olarak yararlanabilecekler. Kurumlar, ABD, İngiltere, Avustralya ve Japonya dahil dünyanın dört bir yanındaki bu Mükemmellik Merkezlerinde birleştirilmiş Wipro ve Trend Micro uzmanlığına erişerek, çekirdek iş yeteneklerine daha çok odaklanabilecek; aynı zamanda, bu sektör liderlerinin yardımıyla, risk ve maliyetleri azaltan yenilikçi güvenlik çözümlerini etkin bir biçimde uygulayabilecekler.

Wipro ve Trend Micro, ortak sanallaştırılmış veri merkezi güvenliğinin yanı sıra Trend Micro ve diğer iş ortaklarının yeni nesil güvenlik ürünlerini kullanarak veri merkezi konsolidasyonu çözümleri de sunacaklar. Bu girişim, Wipro’nun veri güvenliği, yönetilen güvenlik izleme, yönetilen ağ ve ana altyapı güvenlik operasyonları ve yönetilen birleşik tehdit ve sistem açığı yönetilen hizmetleri gibi halihazırda sunmakta olduğu hizmetlerle de uyum gösterecek. Anlaşma uyarınca, Wipro, tehdit yönetimi, web, mesajlaşma, sunucu ve uç nokta güvenliğini içeren Trend Micro ürünlerinin global bir satıcısı haline geliyor.

Wipro’nun dikey uyumlu iş modeli, şirkete müşterisinin iş yapısını çok iyi anlama ve 55 adanmış laboratuvarı ve Mükemmellik Merkezi kanalıyla sektöre ve işletmeye özel çözümler geliştirme imkanı veriyor. Wipro, Trend Micro’ya ek olarak, Hewlett-Packard/Mercury, EMC ve Cisco için de büyük Mükemmellik Merkezleri kurmuş bulunuyor. Benzer şekilde, Trend Micro’nun kendi çokuluslu araştırma, geliştirme ve destek merkezleri olarak işlev gören TrendLabs de 24/7 tehdit gözetimi, saldırı önleme, zamanında ve bağımsız çözüm geliştirme hizmetleri veriyor.

Trend Micro’nun sanallaştırma güvenliğine koordineli yaklaşımı, bir yandan kapsamlı koruma sağlarken, bir yandan da sanal makineler için en iyi performansı, mobiliteyi ve ölçeklenebilirliği sağlıyor. Trend Micro ve Wipro, uzmanlık alanlarını birleştirerek, işletmelere, artırılmış konsolidasyon oranlarına ulaşmada ve sanallaştırma yatırımlarından sonuna kadar ve güvenle yararlanmada yardımcı olacaklar.

Wipro Kurumsal Güvenlik Çözümleri Yöneticisi Prasenjit Saha, konu hakkında şunları söylüyor: “Trend Micro ile yakın çalışarak, veri merkezi müşterilerimizin operasyonel güvenlik ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilecek ve onların verimlilik ve maliyet tasarrufu gibi işle ilgili taleplerini karşılayabileceğiz.”

Saha şöyle devam ediyor: “Wipro’nun uçtan uca güvenlik hizmetlerindeki liderliği, Trend Micro’nun veri merkezi güvenlik ihtiyaçlarına yönelik gelişmiş  anasistem ve sanallaştırma güvenliği çözümleriyle birleşerek, müşterilere, kritik verilerini daha iyi korumanın yanı sıra PCI ve diğer düzenlemelere uyma konusunda yardımcı olacak.”

Trend Micro İş Geliştirme Başkan Yardımcısı  Wael Mohamed ise konuyu şöyle değerlendiriyor: “Çoğu veri merkezi, bugünlerde sanallaştırma teknolojisini kullanıyor. Ama, bir sanallaştırma güvenliği stratejisi olmadan, bu dinamik veri merkezleri, fiziksel muadillerine göre daha az güvenli hale geliyor. Teknoloji hizmetlerindeki global deneyimlerinden dolayı Wipro ile stratejik işbirliğine gittik. Bu anlaşma, bize, uyarlanabilir ve ölçeklenebilir çözümler geliştirme imkanı veriyor. Söz konusu çözümler, işletmelere, dinamik veri merkezlerinin güvenliğinden ödün vermeksizin, gizli verilerini koruma ve gerek sanallaştırmadan gerekse bulut bilgi işlemden yararlanma olanağı sunuyor.”

Yazan 04 Şubat 2010 Perşembe. Kategori Kurumsal, Röportaj, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME