Yandex Üniversite Rehberi kullanıma hazır

Üniversite seçimlerinde aile ile öğrenci arasında bazen gerginliğe varan diyaloglar yaşanır. “Hangi üniversite, niye, hangi bölüm, neden, nasıl, ya olmazsa, orası olmazsa ne yaparım?”  Bu ve benzer sorularla günlerce yatılır, kalkılır. Ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmak ise tercihlerimizi kolaylaştırabilir.

Yerinde bir yerelleşme örneği veren Yandex, bu konuyla ilgili bir hizmeti sundu. Üniversite adaylarının tercih yaparken üniversiteler hakkında araştırma yapmasını kolaylaştıran Üniversite Rehberi’ni uni.yandex.com.tr adresinde hizmete açıldı.

Üniversite adaylarına özel olarak hazırlanan bu sayfalarda Türkiye’deki tüm üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi bulmak mümkün. Bölüm, şehir, üniversite, puan türü ve başarı sırası filtreleri kullanılarak aranılan bölümlerin geçtiğimiz seneye ait kontenjan, taban puanı, başarı sırası gibi bilgilerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca üniversitelere özel sayfalarda her bir üniversite hakkında tanıtıcı bilgi, fotoğraflar, iletişim bilgileri ve daha fazlası da bulunuyor. Ayrıca Yandex’te bir üniversiteyi ya da üniversitenin kısa adını arattığınızda da söz konusu üniversite hakkında özet bilgilere ulaşılabiliyor.

Yazan 18 Temmuz 2012 Çarşamba. Kategori Güncel, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME