Yeni Kaspersky Endpoint Security for Business’dan gelişmiş veri koruma

Kaspersky Lab, sürekli gelişmeye devam eden siber tehditlere karşı güvenlik sağlayan ve kurumsal güvenlik alanındaki amiral gemisi olan Kaspersky Endpoint Security for Business çözümünün yenilikçi bir sürümünü yayınladı. Müşterilerini güvenle korumaya devam eden ve sektörün en fazla ödül kazananı olan çözümün yeni sürümü; çoklu yönetim çözümleri, veri korumada artırılmış esneklik ve daha fazla platformu, uygulamayı ve cihazı tek bir merkezden yönetme imkanı sunuyor.

Günümüzde artmaya devam eden BT karmaşıklığı işletmelere çeşitli zorluklar çıkartıyor ve güvenlik yönetimi de büyük bir acı noktası haline gelebiliyor. Kaspersky Lab ve B2B International tarafından yürütülen 2016 BT Güvenliği Riskleri araştırmasına göre, dünya genelinde yaklaşık beş işletmeden birinde çeşitli platformlarda güvenlik yönetimi ile mücadele ediliyor. Tüm platformların güvence altına alınmasının yanı sıra, Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Exchange Servers ve Kaspersky Security for SharePoint kullanan cihazların tümü, artık çözümün birleşik yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center aracılığıyla izlenebiliyor. Böylece, entegre çok katmanlı koruma, uç noktaların ötesinde çalışanların birlikte çalışmak ve iletişim kurmak için kullandıkları çözümlere de ulaşıyor.

Güvenlik yönetimini daha kolay ve sezgisel yapabilmek amacıyla getirilen yeni özellikler ve geliştirmeler, Kaspersky Endpoint Security for Mac’in tamamıyla uzaktan kurulumunu da içeriyor. Mobil cihazlara yönelik basitleştirilmiş dağıtım, koruma ve yönetimin yanı sıra, yeni bir Wi-Fi yönetim seçeneği de (güvenilir Wi-Fi ağlarının bir listesini sağlar), işletmelerin güvenliklerinden veya verimliliklerinden ödün vermeksizin mobilite ve ‘kendi cihazını kendin getir’ trendlerine ayak uydurabilmelerine yardımcı oluyor.

Yeni Kaspersky Endpoint Security for Business, büyük şirketlere odaklı işlevselliğinin bir parçası olarak Kaspersky Anti-Targeted Attack platformu için bir sensör olarak kullanılabiliyor. Kurulum gerçekleştikten sonra sensör bileşeni veri toplayarak platforma gönderebiliyor ve böylece kurumsal sistemler özelinde daha fazla görüş imkanı sağlayabiliyor. Kaspersky Endpoint Security for Business dahilindeki Changes adlı denetim fonksiyonu, BT güvenlik ekiplerinin ilkelerdeki ve görevlerdeki değişiklikleri izlemesine ve yapılan herhangi bir değişikliği anında tespit etmelerine olanak tanıyor. Bu sayede, güvenlik ayarlarındaki değişikliklerin kontrolü de önemli ölçüde kolaylaşıyor.

Gelişmiş veri koruma yetenekleri

Kaspersky Lab’ın uç nokta çözümü, 2016 BT Güvenliği Riskleri araştırmasına göre işletmeler için en önemli güvenlik kaygısı olan, verilerin korunması konusunu da çözüyor. Şirketler, Microsoft BitLocker yönetimi veya Kaspersky Disk Encryption aracılığıyla mümkün olan yeni sabit disk şifreleme özellikleri sayesinde, siber suçluların çalıntı veya kayıp cihazları ele geçirmeleri durumunda bile müşterilerini, iş ortaklarını veya işlerinin devamlılığını tehlikeye atacak kritik verilere erişemeyeceklerinden emin olabilirler. Kaspersky Security Center, Microsoft BitLocker’ı uzaktan yöneterek, unutulmuş erişim kimlik bilgilerini geri yüklemek için şifreli cihazların durumunu izleyebiliyor ve şifreleme anahtarlarını yedekleyebiliyor.

Yazan 22 Mayıs 2017 Pazartesi. Kategori Güncel, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME