Yenibiris.com “akla ilk gelen” ve “en sık kullanılan” iş ve insan kaynakları sitesi oldu

Yenibiris_GM_Deniz_Ceylan_KilicliogluAraştırma firması Selas Türkiye’nin internet kullanım alışkanlıklarını ölçmek amacıyla yaptığı ve 2009 yılının Kasım ayında sonuçlandırdığı Netbus Çok Katılımlı İnternet Kullanım Alışkanlıkları Araştırması, Yenibiris.com’un “akla ilk gelen” ve “en sık kullanılan” iş ve insan kaynakları sitesi olduğunu ortaya çıkardı. Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki AB, C1 ve C2 SES grubuna mensup, 626’sı erkek, 574’ü de kadın olmak üzere toplam 1200 katılımcıyla yüz yüze gerçekleştirilen araştırmada Yenibiris.com, yüzde 33’lük oy oranıyla “ilk söylenen iş ve insan kaynakları sitesi” unvanını kazandı.

Selas Türkiye’nin yılda 4 kez olmak üzere düzenli bir şekilde yaptığı araştırmada Yenibiris.com ayrıca, yüzde 31 oy alarak “en sık kullanılan iş ve insan kaynakları sitesi” sıralamasında da liste başı oldu. Araştırmaya göre İK sitelerinin kullanım amaçlarının başında da “ilanları takip etmek ve başvuru yapmak” (yüzde 53) aldı. Bunu sırasıyla,
-Hazır formlar vasıtasıyla özgeçmiş oluşturmak – yüzde 18
-İlan veren firmayı tanımak – yüzde 14
-Sektörel hareketleri değerlendirmek için iş ilanlarını ve haberleri takip etmek – yüzde 11
-Kişisel gelişim için makale ve yazıları takip etmek – yüzde 8
-Eğitim programları, seminer vb etkinlikler hakkında bilgilenmek – yüzde 7
-Diğer – yüzde 3
gerekçeleri izledi.

Yenibiris.com’un “akla ilk gelen” ve “en sık kullanılan” iş ve insan kaynakları sitesi olarak seçildiği araştırma, katılımcıların tercih sebepleri konusunda önemli bilgiler edinilmesini de sağladı. Buna göre tercih nedenlerinin başında yüzde 27’lik oy oranıyla “ilan sayısının yüksek olması” yer aldı. Diğer tercih nedenleri ise şöyle sıralandı:
-Başvuruları takip ederken yardımcı ve bilgilendirici hizmetler sunması – yüzde 14
-Büyük firmaların ilan vermesi – yüzde 13
-Başvurulara dönüş yapılması – yüzde 10
-İlan veren firmanın tanıtımının olması – yüzde 10
-İlanlarda kolay arama yapılabilmesi – yüzde 9
-Kullanım kolaylığı – yüzde 9
-Sektör/bölge/iş ilanları bazında özel sayfaları olması – yüzde 8
-Siteyi destekleyen gazete, dergiler/medya grubuna bağlı olması – yüzde 8
-İş arama sürecinde yardımcı olacak eğitimler sunması – yüzde 8
-Kendi iş alanımdaki ilan sayısının yüksek olması – yüzde 7
-Daha çok iş arayan tarafından kullanıldığını düşünmem – yüzde 6
-Sitenin kendisini sık sık yenileyerek yeni hizmet ve fonksiyonlar sunması – yüzde 4
-Site üzerinde bulunan özgeçmiş formu kullanımının kolay ve rahat olması – yüzde 4

Yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, araştırmadan elde edilen sonuçları şöyle değerlendirdi: “Yenibiris.com olarak araştırmadan elde edilen sonuçlar karşısında büyük bir mutluluk duyuyoruz. Akla ilk gelen ve en sık kullanılan iş ve insan kaynakları sitesi sıralamalarında birinci olmak, çalışmalarımızın amacına ulaştığının en açık göstergesi. Bilindiği üzere İK sitelerinin önemi her geçen gün artıyor. Bireysel ve kurumsal üyelerimize hız ve kolaylık sağlamak ise öncelikli hedefimizi oluşturuyor. Yenibiris.com olarak 2010 yılında da yeni projeler üretmeye ve işbirlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Yazan 27 Aralık 2009 Pazar. Kategori İnternet, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME