“Yerlilik ve milliliğe verdiğimiz önem gün geçtikçe artıyor”


Türkiye’nin önde gelen 500 bilişim şirketinin belirlendiği “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nın sonuçları geçtiğimiz gün gerçekleştirilen organizasyonla açıklandı. Bu yıl 18’inci kez gerçekleştirilen, Türkiye’nin bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırmasında 69 kategoride ödüller sahiplerini bulurken, CPM Yazılım Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı kategorisinde 5’inci sırada yer aldı.

Bthaber tarafından yapılan, Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin belirlendiği araştırmaya 1000’den fazla şirket başvuruda bulunurken, CPM Yazılım Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı kategorisinde 5’inci sırada yer aldı.

Türkiye’de bilişim alanındaki başarılı şirketlerin ödüllendirildiği Bilişim 500 Ödül Töreni’nde 69 kategoride bilişim sektörünün zirvedeki 5 şirketi ödüle layık görüldü. Bilişim 500 araştırmasının kurumsal şirketlerin ilerleyen süreçlerdeki satın alma kararlarında belirleyici bir rol oynadığını ifade eden CPM Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Ahtagil;“Bilişim sektörünün aynası olarak görülen Bilişim 500 araştırmasına bu yıl ilk defa katılım gösterdik. 18 yıldır büyük bir özveriyle araştırmalarını sürdüren Bilişim 500’e ilk senemizde 5’inci sıradan girmiş olmak bizim için oldukça mutluluk verici. Yazılım alanında yerlilik ve milliliğe verdiğimiz önem gün geçtikçe artarken, Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı kategorisinde aldığımız ödül ile birlikte çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

“Yazılım ve ekonomi olarak dışa bağımlılığımızı azaltmalıyız”

Yazılımların şirketlerin en önemli bilgilerini içinde barındırdığını belirten Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Ahtagil; “Şirket bilgilerinin yurt dışı kaynaklı şirketlerin elinde olması ülkemiz açısından tehlike arz ediyor. Yerli olmayan yazılım kullanımı güvenlik açığı dışında ülke ekonomisine de her geçen gün darbe vuruyor. Ülke olarak artık yazılım sektörümüz ve özellikle Türk yazılımcıları dünya sıralamasına girebilecek durumdayken ve çok fazla Türk yazılım firmamız varken, yerli olmayan yazılım firmalarından hizmet almak ülkemiz ekonomisi açısından, özellikle bu dönemlerde sorgulamamız gereken bir durumdur. Türk sanayisi başta olmak üzere tüm kamu kuruluşları bu konuda daha hassas olmalılar. Yazılım ve ekonomi olarak dışa bağımlılığımızı olabildiğince azaltmamız gereken bir dönemdeyiz“ dedi.

Yazan 15 Temmuz 2017 Cumartesi. Kategori Güncel, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME