Yılbaşı Alışverişi Ciroyu Yüzde 42 Artırdı

Electro World

İlk çeyrek için umut veren rakamlar Electro World’den geldi.  Yılbaşı haftası yüzde 17’ye varan ziyaretçi artışıyla yüzde 42’lik satış artışı gerçekleştiren Electro World, 2010 için umutlu konuştu. 

Türkiye genelinde 11 mağazası ve 40 bin metrekareye yakın net satış alanı ile hizmet veren ve yeni yıla hızlı bir giriş yapan Electro World, sektör için, 2010’da umut sinyallerinin yanmaya başladığını açıkladı. 2009 yılının son haftasında bir önceki haftaya göre yüzde 42 satış artışı kaydeden Electro World ayrıca geçen yılın ilk günleri ile 2010’un ilk günleri karşılaştırıldığında yüzde 21’lik yükselme gösterdi.  

Yüzde 17’lik ziyaretçi artışına rağmen yüzde 42’lik ciro artışı sağlamalarını müşterilerin çoğunun direkt alışveriş hedefi ile gelmelerine bağlayan Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek; “Bu rakamlar doğrultusunda ilk çeyreği umutlu görüyoruz. Yeni yıla iyi bir başlangıç yaptık ve bu yükselişin devam edeceğini öngörüyoruz. 2009 yılını kriz yılı olmasına rağmen büyüyerek kapattık. Sektör için de 2010 yılı daralma değil büyüme yılı olacak” dedi. 
 

Yeni yılda önce telefonlar yenilendi

Yılbaşı alışverişlerinde cep telefonları satışlarında büyük patlama yaşandığını  kaydeden Bahadır Özbek, “Yeni yıl hediyelerinde cep telefonu en çok tercih edilen ürünlerden biri oldu. Cep telefonu satışlarında yüzde 40 artış kaydettik” dedi. Özbek ayrıca; “ürün çeşitlerimize baktığımızda netbook satışlarında yine bir önceki haftaya göre 3 kat fazla satış yaparken, fotoğraf makinelerinde de yüzde 50’ye varan artışlar kaydettik ” şeklinde konuştu.

Yazan 07 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME