‘Yılın Teknoloji Girişimi Ödülü’ annelere

Dünya genelinde en başarılı teknoloji, medya ve iletişim girişimlerini belirlemeyi hedefleyen Innovate!2010 yarışmasının Türkiye ayağı 16 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Ocak ayında kurulan ve şimdiden 10.000 üyeye ulaşan sosyal ağ anneysen.com Türkiye’de yılın teknoloji girişimi seçildi.

Innovate!, Microsoft, Cisco, E-Bay, HP, HSBC, IBM, Motorola gibi sektör öncüleri tarafından destekleniyor, yarışma her yıl mart ayından temmuz ayına kadar sürüyor.

Yarışmanın, “Pitch Slam” olarak bilinen her bir ayağı başka bir dünya şehrinde gerçekleştiriliyor ve her ülkenin ön eleme ile belirlenen finalistleri sektör yetkilileri ve yatırımcılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

Amsterdam, Dublin, Madrid, Zaragoza, Londra, Helsinki, Berlin, Barcelona gibi Avrupa ve Amerika’da toplam 20 merkezde gerçekleştirilen Innovate!2010’un Türkiye ayağı 16 Nisan’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Türkiye finaline katılmaya hak kazanan projelerin sahipleri yaptıkları sunumlarla projelerini tanıttılar. G/Score adı verilen ve projeleri çeşitli açılardan değerlendiren bir yöntemle yapılan puanlamanın ardından anneysen.com finale kalan 8 proje arasında en yüksek puanı alarak birinci oldu. Uluslararası iş dünyasında son derece prestijli bir ödül olan Innovate!2010 birinciliği firmalara çeşitli stratejik işbirlikleri ve büyümeye yönelik uluslararası fonlar sağlaması açısından son derece önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Girişimci iki anne tarafından ‘Anneleri en iyi anneler anlar’ anlayışıyla kurulan ve yayına başladığı Ocak 2010 tarihinden bu yana yaklaşık 10.000 üyeye ulaşan anneysen.com yeni nesil bir iletişim platformu. Annelerin kendi sayfalarını oluşturabildiği, diğer annelerle paylaşımda bulunabildiği sitede ayrıca 60 uzmana soru sormak mümkün. Sitede tüm hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor.

Projenin kurucularından Aylin Çakır Innovate!2010 birincilikleri hakkında şu yorumu yapıyor: “anneysen.com teknolojik olarak çok sofistike bir site değil, ancak gerçek bir ihtiyaca cevap veren, bugünkü internetin farkında olan, iyi uygulanmış bir proje. Açılışımızın 2. ayında Türkiye’de yatırım yapılabilecek 15 projeden biri seçilmiştik. Şimdi de ikinci ve çok önemli bir ödül daha almaktan çok mutluyuz. Bu ödülün getirdiği katkılarla anneliğin keyiflerinin ve zorluklarının paylaşıldığı çok büyük bir aile olma yönünde ilerlemeye devam edeceğiz.”

Yazan 28 Nisan 2010 Çarşamba. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME